Napredak konačno slavio

Postavljeno: 14.06.2020

Domaćin je u 29. kolu Super lige Srbije slavio protiv Mladosti sa 1:0, golom Sprema u 21. minutu

Napredak je bio bolji u prvom delu igre, dok je Mladost dosta bolje igrala u nastavku. „Sabili“ su gosti iz Lučana Kruševljane i imali su više prilika za pogodak, ali nisu stigli do izjednačujućeg gola. Završilo je minimalnom pobedom Napretka protiv Mladosti sa 1:0.

Od pobede nad Mačvom, na istom ovom mestu, koja je upisana 8. decembra 2019. godine, Kruševljani nisu znali za trijumf. Istina, slavili su jednom, ali u prijateljskom susretu tokom zimskih priprema, pa to baš i nije validno. Od tada samo tri osvojena boda, protiv Javora, Proletera i Radničkog, kada su bili veoma blizu pobede.

Najavu nešto boljih mečeva konačno su krunisali osvajanjem tri boda. Pogotkom Milana Sprema, već u 21. minutu susreta, postavljen je i konačan rezultat ovog meča. Mladost je imala u drugom poluvremenu dve odlične šanse, kod jedne je lopta zatresla stativu, a kod druge, u 91. minutu, Amos je sa pet metara pogodio protivničkog igrača u nogu.

Posle osme pobede u prvenstvu Napredak je deseti sa 30 bodova. Prvenstvo zavdršava utakmicom protiv Spartaka u Subotici u poslednjem kolu.

Napredak: Kordić, Milovanović (od 52. Aleksić), Lakić-Pešić, Eskić, Markoski (od 86. Ćuković), Mrkić (od 59. Desančić) , Spremo (od 86. Obradović), Stević, Đorić (od 86. Pavićević), Aksentijević, Pajović