Najzad pobeda košarkaša Napredak Juniora

Postavljeno: 06.03.2022

Posle tri uzastopna poraza, košarkaši Napretka zabeležili su i prvu pobedu u plej-aut takmičenju za opstanak u Drugoj ligi. Bili su bolji u Arilju od Klika i pobedili ga sa 79:77

Klik je u utakmicu ušao kao favorit, ali su košarkaši Napredak Juniora velikom borbenošću uspeli da pokažu da se sa svima mogu nositi. Kruševljani su bolje otvorili utakmicu, sa velikim brojem ofanzivnih skokova koji su materijalizovali vođstvom na kraju prve četvrtine sa pet poena prednosti. U drugoj, bržom igrom i boljom energijom domaćini su uspeli da se rezultatski vrate u utakmicu i na odmor odu sa tri poena prednosti (43:40). U nasatavku – rezultatska klackalici. Ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, pa su u poslednju četvrtinu gosti ušli sa poenom prednosti.

Nešto više od 150 gledalaca na kraju je ipak gledalo neizvesnu završnicu sa dosta prekida. Domaći su imali poslednji napada, ali je Dušan Katnić bio neprecizan u šutu za tri poena i Kruševljani su mogli da slave. Najefikasniji u ekipi Napretka bili su Đorđević sa 19, Spasojević sa 16, Lazić sa 14 i Trtović sa 10 poena.

Kruševačka ekipa je na tabeli plej-aut faze takmuičenja pretposlednja sa 13 bodova, a u narednom kolu gostuje u Novom Sadu Staru.