„Minimalac“ Trajala, važna pobeda Meševa

Postavljeno: 22.05.2022

U 28. kolu Srpske lige Istok, pobede su zabeležili Trajal protiv Radničkog iz Pirota (1:0) i Meševo protiv Rembasa iz Resavice (3:0)

„Gumari“ su rasterećeno, s obzirom da su šampionsku titulu već obezbedili, odigrali meč protiv četvrtoplasirane ekipe iz Pirota, u kome im je pobedu doneo mladi Krstić efektnim golom u 23. minutu, kada je sa 25 metara savladao golmana gostiju Brkića. Samo dva minuta pre toga Predrag Pavlović nije uspeo da postigne gol iz penala, da bi u završnici prvog dela Ignić pogodio prečku Trajalovog gola. Za razliku od prvog, drugo poluvreme delovalo je prilično uspavljujuće, a u samom finišu utakmice su gosti mogli da dođu i do izjednačenja, ali je Stojanović pogodio samo stativu gola domaće ekipe.

Na drugoj strani, Meševo je svoj meč protiv Rembasa iz Resavice igralo pod imperativom pobede, s obzirom da mu je u goste došao direktan rival u borbi za opstanak. Odgovornom igrom i punim zalaganjem, igrači Meševa na kraju su i ostvarili cilj, pobedivši protivnika sa 3:0, pa na tabeli kao trinaestoplasirani sada imaju četiri velika boda više od Rembasa.

Vodeći na tabeli Trajal u 29. kolu gostuje u Negotinu Hajduk Veljku, dok će Meševo na megdan Radničkom u Svilajnac. U poslednjem kolu, koje se igra 5. juna, Trajal u Kruševcu dočekuje ekipu Radničkog iz Svilajnca, dok Meševo igro protiv Timočanina iz Knjaževca.