Lale procvetale pod Bagdalom: Napredak – Vojvodina 0:2

Postavljeno: 24.10.2022

Stadion: Mladost u Kruševcu. Gledalaca: 1.500. Strelac: Čumić u 19. i  Malbašić u 61. minutu. Sudije: Lazar Lukić, Miloš Miškeljin i Nikola Obradović.

Napredak: Petrić 6, Kerkez 6, Pantić 6,Vukajlović 6, Bastajić 6, Mićin 6, Matić 5, Bolha 6, Krstić 6, Putinčanin 6, Jovanović 6.

Vojvodina: Carević 7, Bjeković 6, Vitas 7, Milosavljević 6, (Busnić 6),Topić 7, Nemanja Nikolić 7,  Đorđević 6, Jeličić 6, Uroš Nikolić 6, Čumić 8, Malbašić 8.

Prvi deo igre rezultatski je pripao gostima. Domaćin je napadao, a Novosađani postigli gol. U 19. minutu pogotkom Čumića Vojvodina je došla u vođstvo 0:1. Brzonogi Čumić je najviše muka i zadao domaćinu.

I sve bi, možda, bilo drugačije da je Bojan Matić u 21. minutu iskoristio penal, koji je golman gostiju Carević odbranio. Žute kartone u ovom delu igre dobili su Bojan Matić, kod domaćina i Vitas kod gostiju. Jedna izmena u Vojvodini u prvom poluvremenu, umesto Milosavljevića ušao je Aleksandar Busnić. Na odmor se otišlo vođstvom Vojvodine 0:1.

U nastavku ista meta, isto odstojanje. Vojvodina je u formaciji 4-4-3 pogotkom Malbašića povela u 61. minutu 0:2.

U 83.minutu Đeković iz Napretka, koji je zamenio Kerkeza, dobio je crveni karton zbog grubog starta i Napredak je završio meč sa desetoricom igrača.

Napredak u narednom kolu gostuje Voždovcu.