Kruševljani ostvarili istorijski uspeh na prvenstvu Balkana u karateu

Postavljeno: 10.04.2023

Za reprezentaciju Srbije na petom ITKF Balkanskom prvenstvu u Severnoj Makedoniji, u Skoplju, učestvovalo je 14 predstavnika Karate kluba Kruševac koji su zabeležili jedan od najvećih rezultata u kategoriji mlađih selekcija. Svoju veštinu mladi karatisti Kruševca demonstrirali su u Hali sportova „Boris Trajkovski“, a boje svoje zemlje odbranili su tako što su osvojili 28 medalja, od toga 12 zlatnih, 9 srebrnih i 7 bronzanih, čime je ovaj kruševački klub zvanično postao najuspešniji na Balkanu.

Tokom dva dana isrpnih i teških nadmetanja u ovoj drevnoj veštini, muški i ženski kata tim  osvojio je zlato, a osvajači medalja u kategorijama do 13 godina u disciplinama poput kata, kihona i dogovorenog sparinga su: Danica Pavlović, Joakim Bonić, Petra Đurić, Dušan Pavlović, Veljko Stanojlović, Helena Pavlović, Đurđa Stanojlović, Vojin Mitrović, Vasilije Miletić, Milena Simić, dok su u kategoriji do 17 godina najuspešniji bili Đorđe Janković, osvojivši bronzu u katama i Lazar Simić, koji je oko vrata poneo, čak, tri zlata, u različitim karate disciplinama.

Pobrojani uspesi poprimili su još veći značaj, jer je na turniru nastupilo sedam zemalja sa 342 takmičara.