Jedinstvo 1936 pobedilo Dunav, Meševo izgubilo od Paraćinaca

Postavljeno: 14.04.2024

U 22 kolu Srpske lige Istok kruševačko Jedinstvo 1936 je na svom terenu pobedilo Dunav iz Prahova sa 3:1(1:1).

Gostujuća ekipa je povela preko Puljecović Mihajla u 11. minutu, rezultat na 1:1 poravnao je Ristić Marko u 23. minutu i tim rezultatom se završilo prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu Jedinstvo 1936 dodalo je gas i golovima Radivojević Mitra u 80. minutu i Vujčić Kristijana u nadoknadi vremena u 91. minutu ostvarilo je pobedu.

Za razliku od Jedinstva 1936, Meševo je na svom terenu poraženo od Paraćinskog Jedinstva sa 1:2(0:0).

Meševo je povelo u 58. minutu golom Marković Luke, međutim uporni gosti uspeli su da preokrenu rezultat i ostvare veoma važnu pobedu u borbi za opstanak i to tako što postigli dva gola u istom minutu na utakmici, najpre u 78. minutu izjednačuju rezultat preko Lapčević Marka, da bi nedugo zatim iz penala vrednu pobedu Paraćincima doneo siguran egzekutor najstrože kazne Novković Nikola.

U sledećem, 23. kolu, Jedinstvo 1936 gostuje kod Sinđelića u Nišu, dok Meševo ide kod Radničkog u Svilajinac. Obe utakmice se igraju 20. aprila sa početkom u 16 časova i 30 minuta.