Grafičar ubedljiv protiv Trajala (4:1)

Postavljeno: 18.04.2021

U 28. kolu Prve lige Srbije, Trajal je poražen u Beogradu od raspoložene ekipe Grafičara. U prvom poluvremenu bez golova, ali u nastavku goleada koja je donela bodove domaćoj ekipi

Bezidejno i anemično igralo se u prvom poluvremenu utakmice i mreže su mirovale. A onda, tek što je počelo drugo poluvreme, posle kornera najviše skače Burmaz, a Matejić loptom cilja sopstveni gol! Domaći zahvaljujući autogolu ovog igrača dolaze u vođstvo, koje je potrajalo samo do 54. minutu. Matejić je asistirao Goluboviću, a ovaj poluvolejom sa 7-8 metara izjednačuje na 1:1.

Grafičar je ponovo u vođstvu od 59. minuta kada lopta koju je uputio Marong dobija čudan luk, a Burmaz je sa par metara šalje u mrežu „gumara“. Nastavljaju domaći ofanzivu i u 69. minutu Marjanović idealno poslužuje Vidića da sa deset metara nacilja mrežu gostiju.

Imali su Kruševljani veliku šansu u 83. minutu, kada je Golubović sa 22 metra pogodio prečku. Ali je zato u samoj završnici meča, u 89. minutu, posle centaršuta Maronga Vidić sa dva metra savčladao golmana Trajala za konačnih 4:1 za Grafičar.

Trajal, koji je 11. na tabeli sa 33 boda, u 29. kolu dočekuje IMT.

STADION: Rajko Mitić – jug veštačka trava. GL.SUDIJA: Čolović Dragan. POM. SUDIJE: Dimitrijević Marko i Pašajlić Milan. STRELCI: Matejević 48. (a.g.), Burmaz 59. i Vidić 69. i 89.min (Grafičar), Golubović 54.min (Trajal). ŽUTI KARTONI: Rakić (Grafičar), Milošević (Trajal).

GRAFIČAR: Stanković, Rakić, Đurić, Lazetić (Vidić), Matić, Burmaz (Zekanović), Babić (Marjanović), Marong, Todorovski, Mrkela, Lazić (Despotovski).

TRAJAL: Jovanović, Gašić, Sredojević, Golubović, Nikolić (Pavlović), Gogić, Savić (Stepanović), Milošević (Petrović), Punoševac, Vučićević (Jovković), Matejević.