Fudbalerke Napretka remizirale u derbiju prvenstva

Postavljeno: 21.04.2024

U okviru 15. kola prvenstva Prve lige Srbije za žene, u Kruševcu je pred rekordnim brojem gledalaca, kada je ženski fudbal u pitanju, odigran  derbi prvenstva gde su se sastale dve najbolje ekipe, prvoplasirani Milutinac Zemun i drugoplasirani Napredak. Utakmica se završila bez pobednika rezultatom 2:2 (2:2).

Napretkove dame u kopačkama od samog starta kreću silovito i već u 11. preko  Milice Poljaković  dolaze u vođstvo, nedugo zatim tačnije u dvadeset i prvom minutu rezultat poravnava Aleksandra Stefanović.

Usledio je  najlepši momenat na utakmici kada kapiten ekipe Lidija Bondžić postiže evro gol za tv špice iz slobodnog udarca sa dvadeset i pet metara i izaziva erupciju oduševljena Napretkovih navijača na tribinama. Uporne gošće se ne predaju i u poslednjim trenucima prvog poluvremena na isteku nadoknade od jednog minuta, tačnije u četrdeset šestom minutu posle neuspele ofsajd zamke poravnavaju rezultat na 2:2.

To se  ispostavilo kao konačan rezultat na ovoj predivnoj fudbalskoj utakmici u režiji ove dve ekipe koje po prikazanim partijama u dosadašnjem delu prvenstva zaslužuju da budu u Super ligi Srbije.

U drugom poluvremenu fudbalerke Napretka imaju još veću želju i motiv da dođu do najvažnije pobede u sezoni stvaraju šanse koje ne koristi Poljakovićka dva puta, postižu gol preko Petronijevićke u šezdesetom minutu utakmice koji sudije poništavaju zbog sumnjive ofsajd pozicije.

U 75. minutu utakmice Poljakovićka ulazi silovito u šesnaesterac gostujuće ekipe na nekih dva metra unutar šesnaesterca je rukama obara fudbalerka gostujućih.

Sudija je svirao, ali na zaprepašćenje svih umesto očiglednog jedanaesterca pokazuje faul van šesnaesterca pa domaće igračice i stručni štab protestuju kod nesigurnog sudije koji je sa svojim pomoćnicima imao tokom čitavog susreta čudan kriterijum u presuđivanju odluka.

U 30  utakmice kada golmanka Antešić van šesnaest metara u nezadrživom prodoru ruši Gavrilovićku i umesto direktnog crvenog kartona golmanu gostiju pokazuje samo žuti karton, što se tiče Napretka na ovom meču požuteli su trener Ivan Mitić i najiskusnije igračice Suzana Petronijević Lidija Bonžić  i  Jelena Raičević.

U 77. minutu jedna od najboljih igračica Napretka Nađa Gavrilović doživljava težu povredu to jest prelom noge.

Posle ovog kola Fudbalerke Napretka su na drugom mestu na tabeli sa trideset i šest bodova, dok Milutinac Zemun ostaje na prvoj poziciji sa 38 bodova.