Fudbalerke igrale nerešeno u Banovcima

Postavljeno: 14.04.2024

U okviru četrnaestog kola Prve lige Srbije za žene, fudbalerke Napretka su igrale nerešeno 2:2(1:2) u Starim Banovcima sa ekipom Pravih dama.

Povele su domaće već u prvom minutu golom Marije Burgić, Kruševljanke preuzimaju terensku inicijativu i preko Milice Poljaković  u petnaestom minutu i Lidije Bondžić  u tridesetom minutu koje postižu golove, preokreću rezultat i vode posle prvog poluvremena 2:1.

Domaće igračice se ne predaju i u pedeset osmom minutu preko Marije Burgić koja postiže svoj drugi gol na utakmici izjednačuju na 2:2.

Do kraja utakmice Napredak silovito napada i stvara šanse gde Poljakovićkoj,Sretenovićkoj i Petronijevićkoj brani udarce golman domaćih Pistinjak a Pavlovićka je neprecizna u finišu meča.

Posle ovog kola Napredak sa trideset i pet bodova je na drugom mestu iza Milutinac Zemuna koji ima dva boda više i utakmicu manje i ispred Lavice Dubočice koje imaju devet bodova manje.

U sledećem, 15 kolu, pod Bagdalom se igra derbi gde se sastaju  drugoplasirani Napredak i prvoplasirani Milutinac Zemun.Taj susret se igra u subotu 20.04. sa pocetkom u 16 časova i 30 minuta na stadionu Ratomir Mićić Miče.