FK Napredak ostavio bodove u Novom Sadu

Postavljeno: 26.02.2021

Napredak je uprkos korektnoj igri i stvorenim šansama u Novom Sadu poražen od Vojvodine. Uputili su Kruševljani osam šuteva na gol Vojvodine, od toga tri u okvir gola, ali mrežu domaćeg tima nisu uspeli da pogode. Posle 90 minuta igre, Vojvodina – Napredak 1:0

– Bila je ovo dobra utakmica, u kojoj smo zaslužili bar jedan bod. Vojvodini čestitam, a mi se okrećemo ka sredi i važnoj utakmici sa Radom.

Ovako je, u dve rečenice, šef struke Napretka Milan Đuričić rezimirao sve najbitnije što posle gostovanja Napretka u Novom Sadu treba reći. Napredak je pretpreo minimalan poraz (1:0) i svakako je sada cilj da se što bolje pripremi za naredno kolo u kome u Kruševcu igra protiv Rada.

Napredak je u Novom Sadu bio veoma dobar u prvom poluvremenu, sa sigurnim defanzivnim blokom, ali i par izglednih prilika. U 20. minutu beležimo veliku šansu za gostujući tim, kada je lopta preletela kroz peterac posle centaršuta sa desne strane, ali Kočić nije glavom pogodio sa dva metra od gola. Osam minuta kasnije kontra Napretka, lep dribling Kočića na levoj strani ali je Čečarić glavom bio neprecizan sa nekoliko metara.

U nastavku utakmice, igrao se 52. minut kada je Kočić zakasnio i faulirao Bjekovića, a sudija pokazao na belu tačku. Iz penala, Vojodina stiže do vođstva od 1:0.

Imao je Napredak nove šanse, opasnu kontru u 56. minutu i priliku u 60. kada je Bralić ispred linije izbacio loptu. Do kraja utakmice mreže su mirovale i Vojvodina je na kraju slavila.
Važna utakmica očekuje Napredak u narednom kolu, već u sredu, protiv beogradskog Rada, direktnog rivala za opstanak u elitnom društvu.