Čukaričkom sva tri boda u Kruševcu

Postavljeno: 22.09.2021

Na gostovanju Napretku, Čukarički slavio sa 2:1. Jedini gol za domaći tim postigao je Saša Marjanović u 58. minutu utakmice. Bio je ovo prvi poraz Napretka na svom stadionu posle devet vezanih pobeda, još od kraja

Najavljivao je šef stručnog štaba Napretka Milan Đuričić tešku utakmicu protiv Čukarićkog. Tako je ove prohladne srede u Kruševcu i bilo, a završio je domaći tim sa četvrtim porazom ove sezone.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i golom Lukića u 12. minutu poveli sa 1:0. Preuzeo je zatim Napredak u potpunosti inicijativu, dobro povezao svoje redove i stvorio nekoliko prilika, ali nijedna od šest lopti upućenih u tom periodu igre nije pronašla cilj.

U sličnom ritmu nastavili su Kruševljani i u drugom poluvremenu, što je i donelo izjednačenje u 58. minutu, kada je strelac bio Saša Marjanović. Usledilo je opuštanje među igračima domaćeg tima, gosti su počeli da sve ozbiljnije napadaju na gol Napretka. U 70. minutu Mršić je katastrofalno pogrešio, iskoristio je to Ergelaš, koji je gotovo bez gledanja uposlio Đorđa Jovanović, a ovaj je rutinski poslao loptu u suprotni ugao Vasilejvićevog gola za vođstvo gostiju i, ispostaviće se, konačnih 1:2 za Čukarički.

Napredak je posle ovog kola ostao na 18 osvojenih bodova, a narednu utakmicu igra u Novom Sadu protiv Proletera.