Čarapansko nadmetanje u Zdravinju

Postavljeno: 29.08.2024

Na otvorenom travnatom terenu kod Doma kulture u Zdravinju održan je narodni višeboj u šest disciplina pod nazivom „Čarapansko nadmetanje – zvezdani višeboj“

Sportski savez grada Kruševca je organizovao manifestaciju u cilju promocije starih narodnih veština i popularizacije sporta na selu. Meštani Zdravinja i okolnih sela imali su prilike da se oprobaju u sledećim disciplinama: trka džakova, čarapanska trka, skok udalj iz mesta, bacanje kamena s ramena, nadvlačenje štapa i nadvlačenje konopca.

Najuspešnija u disciplini čarapanska trka u kategoriji  devojčica  do 10 godina bila je Sofija Obradović koja je osvojila prvo mesto. Aneta Mladenović je završila kao drugoplasirana, dok je Mila Spasić osvojila treće mesto.

U kategoriji dečaka do 10 godina istakao se Boris Spasić kao najbolji, Vuk Đurđević završio je na drugoj poziciji, a Stefan Medarović na trećoj.

Kod  devojčica do 11 godina u disciplini čarapanska trka najuspešnije su bile: Helena Vlajić (prvo mesto), Neda Spasić (druga pozicija) i Anastasija Ljubisavljević (treće mesto).

Mihajlo Gogić je završio prvi u čarapanskoj trci dečaka 11 godina i starijih. Luka Đurđević je došao do drugog, a Dimitrije Trnavac do trećeg mesta.

U ženskoj konkurenciji do 13 godina trke džakova najbolja je bila Helena Vlajić, dok je kod dečaka prvo mesto osvojio Mihajlo Gogić.

Skokom udalj iz mesta od 2,40 metara Andrija Cvetković je osvojio prvo mesto u konkurenciji do 16 godina, dok je kod devojčica najuspešnija bila Helena Vlajić skokom od 1,80 metara.

U apsolutnoj kategoriji bacanja kamena s ramena prvo mesto je osvojio Miloš Jablanović bacanjem od 10,20 metara, dok je Goran Milenković bio najbolji u nadvlačenju štapa.

U okviru ekipnog takmičenja nadvlačenja konopca, prijavile su se dve ekipe sa po 5 takmičara gde su „Zdravinjski veterani“ porazili ekipu „Neženja“.

Najuspešnijim takmičarima dodeljene su medalje koje je obezbedio Sportski savez grada Kruševca.