Zvezdi sva tri boda u Kruševcu

Postavljeno: 05.12.2021

Fudbaleri Napretka i Crvene zvezde u Kruševcu odigrali meč 19. kola Linglong Superlige Srbije. Gosti na kraju slavili sa 2:0 golovima Rodića i Kataija

Crvena zvezda je dominirala u prvom poluvremenu. Najbolju priliku u tom periodu utakmice Napredak je imao u trećem minutu utakmice, ali je šut Đorđa Jovanovića lako odbranio iskusni Borjan.

Samo dva minuta kasnije vođstvo za goste. Katai je izveo korner sa leve strane. Nabačena lopta na prvu stativu, Eraković glavom prebacuje na suprotnu stranu gde se našao Rodić i sa nekoliko metra glavom poslao loptu u mrežu. U završnici prvog poluvremena, u 42. minutu, nova radost za goste. Petrović je odlično uposlio Kataija u kaznenom prostoru, ovaj se našao sam ispred Jordanova, podbo je loptu prebacio golmana i pogodio mrežu.

Imao je Napredak ubrzo po početku drugog poluvremena svoju šansu. Đuričković je opalio sa oko 20 metara, lopta se odbila od stative, do nje je došao Bačanin i poslao je u gol. Linijski sudija je podigao zastavicu i signalizirao ofsajd poziciju. Nakon analize u VAR sobi potvrđena je odluka sudije.

Nastavili su Kruševljani silovito i preuzeli terensku inicijativu. Stvoreno je nekoliko dobrih prilika pred golom Borjana, koji je uspeo da izađe kao pobednik. Uspeli su da zatim crveno-beli umire tempo igre. Domaćin je izgubio tempo i nije više tako silovito napadao. Beležimo još nekoliko prilika pred oba gola, ali bez realizacije.

– Bojažljivo smo ušli u utakmicu sa previše respekta i to odredilo je njen tok. U prvom poluvremenu smo bili loši, poremetio nas je rano primljeni gol iz prekida, što je jednostavno boljka za nas. U drugom smo malo dodali gas, malo se konsolidovali, ali to nije bilo dovoljno. Zvezda je u ovom trenutku bila bolja od nas i zasluženo je pobedila – prokomentarisao je utakmicu pomoćni trener Napretka Nikola Stojanović.

Ostao je Napredak posle ovog kola na 27 osvojenih bodova, a do novih će pokušati da dođe u narednom, 20. kolu, kada u Lučanima gostuje ekipi Mladosti.