Za Bolnicu dodatni priključak za vodu

Postavljeno: 04.11.2019

Izgradnjom novog vodovodnog priključka obezbeđena je stabilnost u vodosnabdevanju kruševačke Bolnice i u vanrednim situacijama.  U projekat koji ima veliki značaj za ovu zdravstvenu ustanovu, posebno za Službu hemodijalize , JKP „Vodovod Kruševac“ uložio je oko četiri miliona dinara

– Urađen je potpuno nov priključak i nova vodovodna linija u dužini od 300 metara , sa pratećim poprečnim ulicama od 220 metara. Na taj način, obezbeđana je stabilnost u vodosnabdevanju kruševačke Bolnice, sa dva priključka,  postojećim iz Kosovske ulice i novim iz ulice Kapetana Gruje. To znači da će se od sada ova zdravstvena ustanova vodom napajati sa dva rezervoara – iz ulica Kapetana Gruje napajaće se iz rezervoara Bagdala a iz Kosovske iz rezervoara Lipovac – kazao je Vladimir Milosavljević, direktor JKP „Vodovod Kruševac“.

Milosavljević je podsetio da je ovdašnja Bolnica od svoje izgradnje imala ograničeno vodosnabdevanje sa priključka iz Kosovske ulice.

Usled svakog havarijskog iskuljučenja Kosovske i pratećih ulica, i Bolnica je ostajala bez vode. Ove godine smo taj problem uspeli da rešimo i ubuduće, u svim vanrednim situacijama, Bolnica neće ostajati bez vode– kazao je on, dodajući da je u ovaj značajan projekat JKP „Vodovod“ uložilo oko četiri miliona dinara.

Uz podsećanje da kruševačka bolnica pokriva teritoriju od oko 250.000 stanovnika, da je svakog dana na bolničkom lečenju više od 300 bolesnika i da se dnevno pregleda oko  1.000 pacijenata, direktorka ove zdravstvene ustanove, Vesna Stević Gajić, kazala je da je ovaj projekat od velikog značaja za Bolnicu, posebno za Službu hemodijalize.

Na hemodijalizi godišnje imamo oko 150 pacijenata iz celog Rasinskog okruga, a tokom prošle godine imali smo oko 20.000 dijaliza. Pacijenti na hroničnoj dijalizi su teški boelsnici kojima život zavisi od dijalize, a ona možđe da se sprovede jedino ako imamo bakeriološki i hemijski ispravnu vodu- kazala je ona, dodajući da je  kruševački Dijalizni centar četvrti po veličini u Srbiji, od 55 ukupno.

Objašnjavajući značaj dvostrukog napajanja Bolnice vodom, Stević Gajić podsetila je da su tokom 2013.godine, zbog kvara na vodovodnoj mreži, pacijenti na hemodijalizu odvoženi u Novopazarsku bolnicu.

Pacijente smo vozili dva puta nedeljno u Novi Pazar, u noćnim satima, pošto je to ujedno i za njihovu bolnicu  bila i vanredna situacija . Pre godinu dana napravili smo korak dalje, kada smo zbog rekonstrukcije vodovone mreže, uz pomoć lokalne samouprave, vojske i Vodovoda, za naše pacijente obezbedili dijalizu putem cisterni, po prvi put u vanrednim uslovima. Sada je napravljen treći, revolucionarni korak za našu Službu hemodijalize,  imamo dvostruko napajanje i od sada će dijaliza moći da se obavlja 24 sata, 365 dana u godini – kazala je direktorka Bolnice.

Ostale vesti

back-to-top