U Kruševcu slavili „zmajevi“: Poraz Napretka od Voždovca

Postavljeno: 19.03.2022

U 28. kolu prvenstva Super lige Srbije Napredak izgubio bodove u Kruševcu od direktnog rivala u borbi za plej-of, Voždovca, koji je trijumfovao sa 3:1

Kruševljani ove godine i dalje nemaju ni jednu pobedu, ali su upravo upisali i drugi poraz i otežali situaciju u borbi za plej-of. Voždovac je zasluženo slavio na stadionu Mladosti sa 3:1 i osvojio važne bodove u borbi za pozicioniranje na tabeli koje donosi igru u superligaškom doigravanju, od kojeg je Napredak sve dalje.

Gosti su na ovoj utakmici dobro zatvorili sve prilaze golu na kome je bio Krunić. Napredak nije ozbiljno pretio i u prvom poluvremenu je imao samo jedan šut u okvir protivničkog gola. Voždovac je poveo na isteku 20. minuta, kada je loptu upućenu sa desne strane dobro pozicionirani Litvanac Justas Lasickas glavom sa peterca poslao u mrežu. Na samom početku drugog dela utakmice, Aleksandar Ćirković je udvostručio prednost gostiju, nakon asistencije Lasickasa. Napredak se rezultatski vraća u igru u 51. minutu, kada Alen Melunović postiže gol nakon što ga je iz centralnog kruga pronašao Đuričković, a ovaj se dobro snašao u šesnaestercu Voždovčana.

Ipak, sve se završava u 85. minutu, kada Miloš Pavlović postavlja konačan rezultat utakmice. Lepo je, u okretu, smirio loptu pred golom Napretka i zatresao njegovu mrežu za 3:1 za Voždovac.

– Nismo bili na visini zadatka. Voždovac je zasluženo pobedio. Ovakvim zalaganjem i pristupom u prvom poluvremenu se ne ide u plej-of. Čestitam protivniku na zasluženom trijumfu – bio je kratak posle utakmice šef Napretkove struke Ivan Stefanović.

Napredak je posle ove utakmice ostao na 34 boda i njegova pozicija na tabeli zavisiće od ostalih rezultata ovog kola. Do kraja ligaškog dela prvenstva ostaju mu gostovanje Novom Pazaru i meč u Kruševcu protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca.