U Kruševcu gol odluke u 90. minutu: Srbija – Paragvaj 1:0

Postavljeno: 10.10.2019

Srbija je u Kruševcu, pred oko pet hiljada navijača, savladala Paragvaj u prijateljskom meču, golom Aleksandra Mitrovića u 90. minutu. Naša reprezentacija je igrala u kombinovanom sastavu, a od 53. minuta je imala igrača više, posle isključenja Migela Almirona

U prvom poluvremenu utakmice u Kruševcu mreže su mirovale. Ipak, imalo
se šta videti. Taj deo utakmice proetkao je u inicijativi Srbije koja je u nekoliko navrata opasno pripretila. Najpre preko Mladenovića, potom je Ljajić uzdrmao prečku, a Radonjić se nije proslavio u završnici. Sa druge strane, i pokretljivi gosti su imali šanse, posebno je inspirstivan bio Almiron, uz opasnog napadača Sanabriji. Na odmor se otišlo rezultatom koji niko ne voli, takozvanim krompirima (0:0).

U nastavku su gosti ostali bez nezgodnog Almirona, koji je zbog simuliranja prekršaja dobio drugi žuti karton. To je trebalo da bude dodatni podstrek „orlovima“, ali, čini se, naša selekcija je igrala bolje dok su timovi bili egal.

Kao da su reprezentativci doslovce shvatili da je ova utakmica bila revijalnog karaktera i da bi valjalo čuvati noge, pošto su grubi Paragvajci cepali u
duelima kao drvoseče.

Pa ipak, da Kruševljani ne ostnanu uskraćeni za pobedu omogućio je Mitrović pred sam kraj duela… U 90. minutu nadskočio je čuvare iz Paragvaja
iskoristivši perfektan centaršut Milana Rodića. Sjajno se snašao napadač Fulama i postigao svoj 29. gol u dresu reprezentacije, što znači da je sad šesti strelac u istoriji reprezentacije..

Našu selekciju u ponedeljak očekuje nastavak kvali1kacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, kada će na programu biti gostovanje Litvaniji od 20.45 časova.