Trijumf Napretkovih fudbalera nad Luksemburžanima

Postavljeno: 25.01.2024

U drugoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antaliji Čarapani su savladali Marisku Merš, člana elitne luksemburške lige, sa 2:1. Strelci su bili Stanojlović i Bojović

Još jedna utakmica sa dva potpuno različita poluvremena, mada su ovom prilikom, za razliku od duela sa Rubinom, fudbaleri Napretka zatresli mrežu i u drugom poluvremenu, a pogodak Bojovića doneo je i pobedu.

U prvih 45 minuta apsolutna dominacija Kruševljana, koji su mogli bar još tri, četiri puta da zatresu mrežu rivala. Pogodio je, međutim, samo Stanojlović u 38. minutu.
Igrači Mariske Merš nisu birali način da zaustave Čarapane, pa su pre vremena, zbog povreda, teren morali da napuste Blagojević i Krstić…

U drugom poluvremenu viđena je igra sa dosta prekida, bez pravih šansi do 69. minuta kada je Marjanović mogao da povisi na 2:0. Poslao je loptu iz idealne pozicije za malo iznad gola, a na suprotnoj strani Luksemburžani su stigli do izjednačenja u 78. minutu iz nepostojećeg penala. Uzalud su Napretkovi igrači pokušavali da objasne sudiji Čalašu da nije penal kada se lopta od noge odbije u ruku. Nije turski arbitar hteo da promeni odluku, loptu je na belu tačku namestio Rodrigez i matirao Bajića.

Stigli su izabranici trenera Gaćinovića do pobede u samom finišu. Idealno je Marjanović uposlio Bojovića u 89. minutu, a iskusni napadač postavio konačnih – 2:1.
Sledeću utakmicu Napredak igra 28. januara protiv Radomiak Radoma iz Poljske.