Све стало у три минута

Postavljeno: 24.11.2015

Толико је времена, наиме, било потребно да Напредак, головима Дамњановића и Белића, у 39. и 41. минуту, дође до девете првенствене победе. Толико их има и водећа на табели Бачка, која је лидер на табели захваљујући само бољој гол разлици од Напретка

Фудбалери Напретка не знају за милост! После Слоге из Петровца на Млави (2:0), побеђен је и Синђелић, у главном граду (0:2), па Крушевљани настављају да у стопу прате водећу на табели Бачку (оба тима имају по 29 бодова), од које имају слабију само гол разлику.

Играчи утакмице у Београду били су Дамњановић и Белић, уједно и стрелци, у 39. и 41. минуту. Имали су и пре Дамњановића прилике да затресу мрежу домаћих Ивеља, Ндиаје и Симоновић, мада је и Синђелић у том делу утакмице имао пар шанси (Зврко и Пишчевић). А онда је одлука пала у три минута, када је после Дамњановића (кога је у другом полувремену, због повреде, заменио Лемајић)  стрелац био и Бељић, са беле тачке, након једанестерца који је скривио Маловић, фаулиравши Дамњановића у казненом простору.

Настојали су домаћи свим силама да у наставку утакмице дођу до повољнијег резултата, али је Напредак знао да сачува предност из првог полувремена и за Крушевац крене са три нова освојена бода.

– Искуство и квалитет су пресудили. У првом делу игре били смо бољи, сигурнији пас је ишао, међутим повреде су омеле Дамњановића и Луковића да наставе игру.  Осетно смо хендикапеирани, јер се ради о важним играчима. Синђелић је дошао себи, али недовољно за преокрет. Заслужено смо водили 2:0 и рутински привели посао крају – анализирао је утакмицу у главном граду шеф стручног штаба Напретка Богић Богићевић.

Напредак се, тако, позитивним резултатом надовезао на победу у претходном колу када је, пред око 2.500 својих навијача у Крушевцу, савладао и Слогу из Петровца на Млави идентичним резултатом 2:0.

Напредак је повео веома рано, већ у 3 минуту голом који је постигао Ндиаје, док се на други погодак чекало све до 50. минута, када је коначни резултат постигао Дамњановић.

– Утакмицу смо отворили на начин који нам одговара, раним голом. Слога има добру екипу, са доста брзих играча, али након првог гола нису имали прилика за контре. Мислим да је ово била добра утакмица и да екипа Напретка може још боље од овога, битно је да смо укњижили бодове и идемо даље – прокоментарисао је тренер Напретка Богић Богићевић.

У сваком случају, Напредак из недеље у недељу заиста делује као чврста, квалитетна екипа која има јасан циљ и на добром је путу да га и оствари. Следећа препрека не њему је БСК, кога Крушевљани дочекују ове суботе са улогом фаворита. Након тога, у утакмици 15. кола Напредак гостује Бежанији.