SPORTSKI PREGLED: Pobede fudbalera, košarkaša, vaterpolista

Postavljeno: 02.02.2020

Fudbaleri Trajala uspešni u prvoj kontrolnoj utakmici pred nastavak prvenstva Prve lige, koršarkaši Napredak Juniora i vaterpolisti Rasine zabeležili pred svojim navijačima nove prvenstvene pobed

Preko Ousmana do pobede

Pripremajući se za nastavak prvenstva Prve lige Srbije, fudbaleri Trajala odigrali su na Mičetovom stadionu, na terenu sa veštačkom travom, ekipu OFK Beograda sa 1:0. Strelac jedinog gola bio je Ousman, u 64. minutu. Sledeću kontrolnu utakmicu „gumari“ igraju u četvrtak, 6. februara, protiv Budućnosti iz Popovca.

Prvenstvo prvligaša se nastavlja 29. februara, kada Trajal gostuje kod četvroplasirane Bačke. Kruševljani su jesenji deo sezone završili na 13. poziciji. (Foto: FK Trayal)

Košarkaši Napretka deklasirali ekipu Svilajnca (93:53)

Od početka utakmice između Napredak Juniora i Svilajnca, odigrane u Kruševcu u okviru 16. kola Prve regionalne lige Zapad, bilo je jasno da se radi o duelu neravnopravnih protivnika. Izvestan otpor Svilančani su pružili jedino u prvoj  četvrtini, posle koje je bilo 17:11 za Napredak, ali su već do poluvremena domaći vodili sa 46:26 i u nastavku su visoku prednost još samo uvećali, do konačnih 93:53.

Napredak Junior je zabeležio 14 pobedu u prvenstvu i ostao je na drugoj poziciji na tabeli, sa dva boda manje od vodećeg Klika, i dalje jedine neporažene ekipe u Ligi. U sledećem kolu Kruševljani gostuju desetoplasiranoj  Loznici.

Vaterpolisti Rasine do sedme pobede

U devetom kolu Prve B lige, vateropisti Rasine slavili su protiv obrenovačkog TENTA sa 16:12. Odlučila je druga četvrtina, koju su Kruševljani dobili sa 4:0 i zatim u izjednačenoj borbi koja se vodila u nastavku uspeli da održe stečenu prednost.

Rasini je to sedma pobeda u ovom prvenstvu, dovoljna za trenutno četvrto mesto na tabeli, sa tri boda manje od sve tri bolje plasirane ekipe. Drugog vikenda u februaru predstoji im gostovanje pretposlednjeplasiranoj Mladosti u Pančevu.