SPORTSKI PREGLED: FK Knez Lazar najbolji u malom fudbalu, pobeda vaterpolista, poraz košarkaša…

Postavljeno: 10.02.2020

Pobednik Kruševačke lige šampiona u malom fudbalu je FK Knez Lazar, koji je u finalu pobedio ekipu SD Finale sa 3:1. Za razliku od vaterpolista, koji su trijumfovali u gostima, košarkaši Napredak Juniora i kuglaši Cara Lazara pretrpeli poraze

Pobednik Kruševačke lige šampiona u malom fudbalu, koju je organizovao Sportski savez Grada Kruševca, je FK Knez Lazar, koji je u finalnoj utakmici pobedio ekipu SD Finale sa 3:1. U borbi za treće mesto FK Duel Juniors bio je bolji od FK Prosokera (3;1).

Za najboljeg igrača Lige proglašen je Veljko Milenković koji je igrao za pobedničku ekipu Kneza Lazara, najkorisniji igrač je Mateja Jevtić (FK Duel – Juniors), najbolji strelac je Tadija Ilić iz SD Finala sa 11 postignutih golova, dok je za najboljeg golmana izabran Dubroja Nemanja (FK Knez Lazar). Najuspešnijim ekipama i pojedincima podeljeni su pehari, medalje, diplome i sportski rekviziti.

Košarkaši Napredak Juniora pretrpeli su u 17. kolu Prve regionalne lige Zapad poraz u Loznici od istoimene  ekipe sa 104:82. Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i već posle prve četvrtine vodio je sa 29:16, da bi do kraja poluvremena prednost uvećao za još četiri poena. Slično je bilo i u nastavku utakmice, treću četvrtinu je Loznica dobila sa 25;15 i zatim utaikmicu formalno privela kraju.

Napredak Junior je zadržao drugo mesto na tabeli, sa 31 bodom, ali sada sa tri pobede manje od vodećeg Klika iz Arilja. U slećem kolu dočekuje Planu iz Velike Plane, koja je 11. na tabeli.

U 14. kolu Super lige Srbije, kuglaši Car Lazara poraženi su u svojoj kuglani od ekipe Beograda sa 6:2 (3.317:3211 oborenih čunjeva). Najbolji u redovima Kruševljana bili su Ljubiša Zdravić sa 562 i Ilija HJevremović i Bogdan Dramićanin sa po 551 oborenim čunjem.

Kuglaši Cara Lazara su deveti na tabeli sa tri boda, a u sledećem kolu dočekuju sedmoplasiranu Crvenu Zvezdu.

U 10. kolu Prve B lige vaterpolisti Rasine savladali su u gostima ekipu Mladosti iz Pančeva rezultatom 21:12. U idućem kolu dočekuju ŽAK iz Kikinde.