Rukometašice furiozne protiv Pazovčanki

Postavljeno: 21.04.2024

U drugom kolu plej aut-a Super lige Srbije za žene na parketu Kruševačke hale sportova rukometašice Napretka su prosto počistile sa terena svog protivnika ekipu Mladosti iz Nove Pazove rezultatom 34:28 (18:13).

Kruševljanke su po svemu sudeći iskoristile pauzu u prvenstvu zbog obaveza seniorske reprezentacije naše zemlje u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo,pa su pod dirigentskom palicom alfe i omege, legende rukometne igre naše zemljje pa i šire Ljiljane Maksić Knežević i trenera Igora Rakića fino skockale tim za finiš prvenstva i u jednoj lepoj,borbenoj i lepršavoj igri gde su od samog starta krenuli furiozno i protivniku stavili do znanja da nema šta da traži u ovom odmeravanju snaga sa popularnim Žorkicama.

Prvo poluvreme je rešeno u korist domaće ekipe Napretka rezultatom 18:13. U drugom poluvremenu Čarapanke igraju još bolje i dosta koncentranisanije za razliku od predhodnih utakmica gde su usled pada koncentracije gubili dobijene utakmice u samom finišu i ostvaruju veoma važnu pobedu u borbi za opstanak koja im daje veliki vetar u leđa pred zadnje tri utakmice u doigravanju i ostvaruju ubedljivu pobedu od šest golova razlike na ovom meču.

Posle ovog kola rukometašice Napretka se nalaze sa devet bodova na mestu koje vodi u baraž za opstanak u superligaškom društvu ispred Kragujevačkog Radničkog koji ima bod manje i iza Mladosti iz Nove Pazove koji ima tri boda više.

U sledećem kolu rukometašice Napretka gostuju u derbi susretu kod Radničkog u Kragujevcu, taj susret se u Hali sportova Jezero u Kragujevcu igra sledeće nedelje.