Poraz Napretka i pobeda Trajala

Postavljeno: 06.03.2019

FK Napredak poražen od Čukaričkog sa 2:1, Trajal siguran pred svojim navijačima protiv Inđije – 2:1

Fudbaleri Napretka su posle 300 minuta igre postigli prvi gol u prolećnom delu prvenstva, strelac je bio Igor Ivanović u 29. minutu, ali to nije bilo dovoljno za bodove. Čukarički je, posle preokreta, na Banovom brdu u utakmici 25. kola slavio sa 2:1. U drugom delu meča strelci su bili Miladin Stevanović i Marko Šarić, u 46. i u 89. minutu.

Između dva gola Čukaričkog, Ognjen Mudrinski imao je šansu da mnogo ranije preokrene rezultat, ali u 58. minutu nije iskoristio jedanaesterac, pa je njegov posao u završnici uradio mladi Šarić, posle čega je bio isključen.

Sa druge strane, Napredak je bio blizu bodu, ali je ponovo doživeo neuspeh i produžio veoma loš početak drugog dela sezone.

Napredak je šesti na tabeli sa 34 boda, jednim više od Proletera a dva od Radnika koji su mu najbliši pratioci, a u sledećem kolu dočekuje novosadsku Vojvodinu.

U utakmici 25. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Trajala su na svom terenu, pred oko 200 navijača, pobedili Inđiju sa 3:0. Prva dva gola postigli su posle prekida, nakon izvedenih kornere. Dobro su se snašli u šesnaestercu protivnika najpre Jovanović već u osmom minutu, a zatim Marong u 33. minutu. Upravo je Marong svojim drugim golom u samoj završnici utakmice, odigranoj na teškom terenu, postavio i konačan rezultat.

Sa 31 bodom Trajal je 11. na tabeli, a 10. marta u Zemunu gostuje ekipi sa donjeg dela tabele, Teleoptiku.