Pobeda Napretkovih fudbalera nad Spartakom

Postavljeno: 17.08.2024

U petom kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Čarapani su kao domaćini, na stadionu Kolubare u Lazarevcu, trijumfovali nad subotičkim Spartakom – 2:0

Loš start evidentno je uslovio grč i okovao noge igračima kruševačkog superligaša, pa im je trebalo dobrih pola sata da se oslobode pritiska gostiju iz Subotice, koji su imali daleko veći posed lopte i nekoliko puta zapretili, ali mirovala je mreža Prekovića, debitanta na Napretkovom golu.

Izdržala je odbrana stoički, a praktično iz prvog pravog napada stigli su Kruševljani do vođstva. Igrao se 35. minut kada je loptu prihvatio Filip Krstić, po sredini, na distanci, možda i većoj od 20 metara. Usledio je snažan i milimetarski precizan udarac i lopta je odsela u donjem desnom uglu gola Spartaka – 1:0!

Početkom drugog poluvremenu dva puta je pripretio kapiten Bastajić, a onda su Subotičani krenuli u novu ofanzivu i stvorili nekoliko odličnih prilika, pogodili i stativu, u jednoj situaciji Bukorac je sprečio najgore, kada je Preković već bio savladan.

Promene rezultata, međutim, nije bilo do 85. minuta, a onda je Stoiljković, posle asistencije kapitena Bastajića, duplirao vođstvo i postavio konačnih 2:0, za prvu pobedu u ovom šampionatu!