„Petarda“ u Kruševcu: Napredak – Proleter 5:0

Postavljeno: 24.04.2021

U 33. kolu Super lige Srbije, Napredak je u svemu nadigrao goste iz Novog Sada i ubedljivo trijumfovao. Het trik Alena Melunovića

Napredak konačno igra onako kako su to njegovi navijači od početka sezone priželjkivali. Nastavio je da niže pobede u borbi za opstanak, tako da je u aktuelnom kolu zabeležio i četvrti uzastopni trijumf, odnosno šestu pobedu u poslednjih osam kola.

Protiv Proletera najzad su i strelci bili raspoloženi – čak pet puta su dobro naciljali mrežu gostiju. Načeo ju je već u petom minutu utakmice Alen Melunović, otvarajući time svoju seriju za het trik na ovoj utakmici. Prvo poluvreme je i završeno minimalnim vođstvom Kruševljana, ali je ga je zato Melunović udvostručio u 54. minutu, nakon dobro izvedenog kornera.

Sve je postalo dodatno izvesnije kada je u 67. minutu, posle brze kontre i odlične asistenije Sprema, Mitar Čukanović vođstvoi Napretka povisio na 3:0. Međutim, već u 69. minutu je ponovo pukla odbrana gostiju, što Melunović koristi za svoj treći gol na utakmici.

Tačku na i stavio je rezervista Marko Bačanin, postavivši u 86. minutu konačni rezlutat utakmice – 5:0 za Napredak.

U narednom kolu Napredak putuje u Bačku Topolu, gde ga čeka ekipa TSC-a koja je danas poražena u Lučanima od Mladosti i peta je na tabeli.

Rezultati 33. kola: Zlatibor – Novi Pazar 0:1, Rad – Bačka 3:0, Javor – Mačva 2:0, Mladost – TSC 2:1, Napredak – Proleter 5:0, Voždovac – Čukarički 2:1; Sutra: Radnik – Radnički, Vojvodina – Metalac (14.30), Inđija – Crvena zvezda (17.00), Partizan -Spartak (19.30).

Tabela: Crvena zvezda 92 boda, Partizan 80, Vojvodina 66, Čukarički 65, TSC 49, Radnik 48, Mladost 48, Spartak 47, Proleter 43, Metalac 42, Rad 42, Javor 41, Napredak 41, Voždovac 41, Radnički 39, Novi Pazar, 39, Inđija 34, Zlatibor 22, Mačva 21, Bačka 16.