Partizan bolji u Kruševcu

Postavljeno: 01.05.2022

Ni posle četiri odigrana kola plej ofa Super lige, Napredak nema osvojeni bod, ali ni postignuti gol. Partizan je u Kruševcu kontrolisao meč, na vreme postigao tri gola (3:0) i mirno završio utakmicu

Pola sata igralo se u Kruševcu bez golova. A onda je Natho centrirao, lopta se odbila Rikardu koji postiže vodeći pogodak. Gol kojim je rešeno pitanje pobednika postigao je Marko Jevtović glavom, na centaršut Bibarsa Natha.

Za treći gol pola posla odradio je Terzić, koji je ukrao loptu defanzivcima Napretka, a njegov centaršut je Marjanović preusmerio u svoj gol. Četvrti gol je visio u vazduhu, Partizan je bio bolje pripremljena ekipa što se tiče fizičke strane, ali nije bilo promene rezultata do kraja utakmice.

Posle svega, šef stručnog štaba Napretka Zoran Milinković nije delovao nezadovoljan igrom koju je njegova ekipa pokazala protiv Partizana.

– Nisam nezadovoljan kako smo izgledali u prvom delu. Bili smo čvrsti, agresivni, Partizan je postigao gol iz prekida. U drugom delu je pao ritam. Partizanu želim mnogo sreće u nastavku prvenstva, žao mi je što u drugom poluvremenu nismo mogli da pružimo više – rekao je Milinković.

Ni posle četvrtog kola plej-ofa Napredak se nije pomerio od 37 bodova i osmog mesta na tabeli, uz čak 12 primljenih i bez postignutog gola u ovoj fazi takmičenja. U narednom kolu gostuju šestoplasiranom TSC-u, da bi zatim u Kruševcu igrao protiv Crvene zvezde.

NAPREDAK – PARTIZAN 0:3 (0:1)

Strelci: Rikardo 29, Jevtović 56, Marjanović 64 autogol.

Stadion: Mladosti, Kruševac. Sudija: Stanko Ostraćanin

NAPREDAK (4-2-3-1): Vasiljević – Mršić, Đeković, Kojičić, Spremo – Marjanović, Milovanović – Jovanović (od 79. S. Jovanović), Đuričković (od 87. Džugurdić), Mladenović – Melunović (od 90. Kunić).

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović – Živković, Miletić, Saničanin, Lutovac (od 62. Obradović) – Zdjelar (od 73. Fejsa), Jevtović – Marković (od 62. Menig), Natho (od 73. Baždar), Jović (od 62. Terzić) – Rikardo.