Napredak uspešan na otvaranju sezone, protiv Kolubare 3:0

Postavljeno: 20.07.2021

Kruševački superligaš uspešno je startovao u novoj sezoni, možda ne toliko po prikazanoj igri, koliko po rezultatu – 3:0 protiv novajlije Kolubare. Posebno se istakao debitant Đorđe Jovanović sa dva gola i jednom asistencijom

Napredak je poslednjih dvadesetak minuta utakmice sa Kolubarom odigrao sa igračem manje, pošto je Stefan Jovanović u 72. minutu zaradio isključenje. Međutim, dotad je sve već bilo rešeno, pa inicijativa i velika želja gostiju da dođu do makar počasnog gola na utakmici nije dala rezultat.

Mislim da nismo odigrali sjajno utakmicu, ali kako je ovo prvo kolo važno nam je bilo da pobedimo. Izuzetno je bitno da nismo primili gol, a posebno mi je drago zbog Đorđa
Jovanovića koji je definitivno igrač utakmice u svakom pogledu. Kolubara se predstavila u lepom svetlu, mi smo se posle crvenog kartona Stefana Jovanovića povukli na našu polovinu i čekali poziciju kontre. Mislim da smo ipak zasluženo pobedili i idemo dalje, tek je početak – prokomentarisao je utakmicu šef Napretkove struke Milan Đuričić.

Do vođstva je Napredak došao u 24. minutu, kada je Đorđe Jovanović savladao nespretnog golmana Kolubare Puletića i doveo domaći tim u vođstvo. U završnici prvog poluvremena povratni pas Saše Marjanovića Jovanović je iskoristio da se i po drugi put upiše u strelce.

Samo što je počelo drugo poluvreme, mladi Jovanović je idealno poslužio Srđana Kočića, koji je na drugoj stativi savladao golmana gostiju za vođstvo od 3:0.

Trudili su se gosti na sve načine da zabeleže makar superligaški prvenac, ali u tome nisu uspeli. Ostavili su sasvim solidan utisak, ali i bodove u Kruševcu.

U narednom kolu Napredak gostuje u Nišu Radničkom, koji je startovao remijem protiv Spartaka.