Napredak u Kragujevcu osvojio sva tri boda!

Postavljeno: 27.11.2021

U premijernom meču 18. kola Super lige Srbije Napredak pobedio Radnički iz Kragujevca sa 2:1. Kruševljani trenutno na četvrtom mestu

U najkraćem, u Kragujevcu je viđena borbena utakmica sa dosta ritma, Napredak je bio bolji tim i zasluženo je osvojio sva tri boda. Uostalom, Kruševljani su osim sa golom viška na kraju imali i odnos od 8:2 u šutevima u okvir protivničkog gola i 54 odsto poseda lopte.

Utakmica je počela i odvijala se do 28. minuta na prilično neobičan način. Naime, videli smo u tom periodu utakmice čak dva gola, po jedan na obe strane. Domaćin je poveo već na početku utakmice pošto je Mršić glavom savladao sopstvenog golmana Vasiljevića. U 28. minutu Bačanin je centrirao, a Lakićević nespretnom intervencijom vratio stvari na početak, jer je savladao svog golmana za 1:1.

Napredak je bolju igru u drugom poluvremenu krunisao golom Saše Marjanovića u 64. minutu. Svoj peti gol ove sezone ovaj igrač postigao je nakon asistencije Đuričkovića, precizno ciljajući sa nekih sedam metara.

Napredak je u Kragujevcu, umesto Đuričića koji je odsustvao iz zdravstvenih razloga, sa klupe predvodio pomoćni trener Nikola Stojanović:

– Znao sam da nas čeka teška utakmica i agresivan domaćin, što se i ispostavilo na terenu. Primili smo gol na samom početku, ali nismo poklekli i drago mi je što je ekipa pokazala karakter. Nastavili smo da radimo onako kako treniramo i to se isplatilo. Mogli smo da u finišu utakmice damo još neki gol i da ranije rešimo rezultat… Pobedu posvećujemo našem treneru Đuričiću, ovo je njegov uspeh i želim mu da se što pre oporavi i da zajedno slavimo nove pobede – rekao je posle utakmice Nikola Stojanović.

Napedak je četvrti na tabeli sa 28 bodova, ali i utakmicom više od Vojvodine koja igra za dva dana protiv Mladosti. Kruševljanima predstoji meč pred svojim navijačima protiv Crvene zvezde, ali pre toga i utakmica Kupa Srbije u Beogradu protiv Rada, zakazana već za sredu.