Napredak rutinski do tri boda protiv Mačve

Postavljeno: 12.04.2021

U utakmici 31. kola Super lige Srbije, u Kruševcu Napredak potpuno zasluženo došao do devetog trijumfa ove sezone, protiv Mačve sa 2:0

Rutinski, bez mnogo problema, Napredak je na svom terenu savladao ekipu iz Šapca, koja je već jednom nogom u Prvoj ligi Srbije. Čarapani se takođe bore za opstanak, a do tri boda su stigli sasvim zasluženo, kao bolja ekipa čija pobeda nije dolazila u pitanje.

Počeo je Napredak ofanzivno i već u devetom minutu je prečka spasila goste od primljenog gola, nakon šuta Miloša Milovanovića. Ali je zato posle dobre lopte Melunovića, Luka Milunović postigao gol za vođstvo domaće ekipe, kojim je i okončano prvo poluvreme.

Nastavili su Kruševljani sa istim intenzitetom, koji je u 55. minutu, na dodavanje Milovanovića, rezultovao golom Bojana Čečarića, koji je udvostručio vođstvo Napretka. Rezultatom 2:0 utakmica je i završena.

Sa 35 bodova Napredak je 16. na tabeli. U sledećem kolu, u Subotoici gostuje Spartaku.