Napredak posle preokreta do pobede protiv Voždovca

Postavljeno: 04.12.2020

U 17. kolu Super lige Srbije Napredak u Kruševcu slavio protiv Voždovca sa 3:1. Do preokreta Kruševljani stigli sa bele tačke

Zabeležili su izabranici Gorana Stevanovića i četvrtu pobedu u ovom prvenstvu, prvu u superligaškom nadmetanju protiv Voždovca i tako učinak dva kola pre zimske pauze povećali na 16 osvojenih bodova.

Inicijativa Voždovca na početku utakmice se isplatila kada je u 18. minutu Miloš Pantović uspešno okončao akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko njegovih saigrača i doveo goste u vođstvo. Trebalo je da prođe pola sata igre da Napredak stigne do izjednačenja. Nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Marjanovića, Marinković glavom šalje loptu u mrežu za 1:1. U prvom poluvremenu gosti su imali više inicijative i poseda lopte (68 odsto), a oba tima uputila su po jedan šut u okvir gola protivnika.

Uspeo je Napredak da do rezultatskog preokreta stigne u 80. minutu, kada je napadač Voždovca srušio Ćukovića, a Alen Melunović precizno izveo penal gađajući gornji deo protivničkog gola za vođstvo Napretka od 2:1. Konačni rezultat postignut je i doslovno u završnici utakmice, u 93. minutu kada je, ponovo Melunović, uspešno okončao akciju svog tima i poslao loptu u prazan gol gostiju.

– Velika pobeda za nas, mnogo značajna u borbi za opstanak. Voždovac je zasluženo na poziciji na kojoj se nalazi, to je kvalitetna ekipa koja igra dobar fudbal. Mi smo dobili utakmicu na jedini način na koji je bilo moguće, igrali smo tvrdo pozadi i probali da preskočimo sredinu terena gde su oni izuzetno jaki i kvalitetni u pasu. Uspeli smo da prebacimo težište igre na njihovu polovinu i iz dve-tri kombinacije damo golove – rekao je posle utakmice šef stručnog štaba Napretka Goran Stevanović.

Napretku u narednom kolu predstoji gostovanje Mladosti u Lučanima, a zatim u poslednjem kolu ovog dela prvenstva i utakmica u Kruševcu protiv Novog Pazara.