Napredak i Spartak podelili bodove

Postavljeno: 05.03.2023

U 25. kolu Mozzart Bet Super lige fudbaleri Napretka danas su odigrali nerešeno – 1:1 sa subotičkim Spartakom

Poveli su Kruševljani već u drugom minutu preko Đekovića, zatresli mrežu gostiju i u 33. minutu, međutim, taj pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije domaćih napadača. Imali su Čarapani kolosalnu priliku u finišu prvog poluvremena da dupliraju vođstvo, ali u situaciji kada je Šarić već savladao golmana Dubljanića, stigao je bek gostiju Dunđerski da zaštiti mrežu i izbaci loptu u korner.

U nastavku utakmice obe ekipe su imale napadačke pretenzije. Dobru šansu da otkloni dileme oko pobednika nije, već u 47. minutu, iskoristio Šarić. Oprobali su udarce potom Jovanović i Bastajić, ali nisu bili precizni i onda je usledila kazna. Mladi Đeković je skrivio penal u 69. minutu, a kapiten gostiju Bjelović bio siguran sa bele tačke i izjednačio, za podelu bodova pod Bagdalom.