Napredak bolji od Partizana, Trajal od Dinama

Postavljeno: 04.12.2019

U pretposlednjem ovogodišnjem kolu Super lige Napredak je ostvario veliku pobedu protiv favorizovanog Partizana u Beogradu (3:2). Do sva tri boda došao je i Trajal protiv Dinama iz Vranja, koga je u Kruševcu pobedio sa 2:0

Fudbaleri Napretka šokirali su Partizan pobedivši ga sa 3:2, nakon neverovatnog preokreta u Humskoj! Vodio je Partizan 2:0 posle 35 minuta igre, dva puta pogađao stativu, imao još nekoliko zicera, a na kraju nije osvojio nijedan bod. Napredak je u sudijskoj nadknadi preokrenuo na 3:2!

– Ovo je velika pobeda za Napredak. Posvećujem je mom nedavno preminulom ovcu, velikom navijaču Napretka. Prvo poluvreme smo odigrali dosta dobro, primili smo golove ali imali i sami stopostotne šanse, a u finišu i postigli gol. Rekao sam igračima na poluvremenu da su odlični i da tako nastave. Partizan je  u nastavku krenuo silovito, mogao je da trećim golom reši utakmicu, ali naša odbrana je bila na visini zadatka. Uspeli smo da se vratimo velikom željom i angažovanjem svih igrača i da na kraju napravimo i taj veliki preokret. Sve čstitke igračima na lavovskoj borbi – rekao je posle utakmice trener Ivan Stefanović, koji je predvodio Napredak posle ostavke koju je na mesto šefa stručnog štaba podneo Predrag Rogan.

Partizan je sjajno otvorio duel pred svojim navijačima i zahvaljujući Sumi došao do dvostruke prednosti. Vezista iz Gvineje je u 13. minutu doveo domaće u vođstvo posle asistencije Umara Sadika, a taj gol če izazvati brojne polemike. Suma se u trenutku kad je Sadik uputio udarac vraćao iz gol-auta i deluje da je bio u nedozvoljenj poziciji. Već u 34. minutu na semaforu je bilo 2:0. Suma se najbolje snašao u gužvi i odbitak poslao nazad u mrežu.

Do poluvremena su gosti uspeli da smanje zaostatak i, ispostaviće se, najave ono što je usledilo u drugom poluvremenu. Igrao se 43. minut kad je Miljan Vukadinović krunisao sjajnu akciju gostiju i savladao Vladimira Stojkovića.

Od starta drugog dela, crno-beli su imali nekoliko velikih prilika preko Sume i Sadika, koji je pogodio stativu, i kazna je stigla vrlo brzo. U 83. minutu, Vukadinovićev udarac je zaustavio Stojković, a na odbijenu loptu natrčao je Miroslav Bjeloš i rutinski doneo poravnanje.

Do poslednjih trenutaka delovalo je da će meč biti završen podelom bodova, ali je Aleksandar Lutovac u samom finišu izgubio loptu pred svojim šesnaestercom i omogućio Eskiću da izraste u junaka. Na kraju je na semaforu upisano 2:3!

U poslednjem kolu pred zimsku pauzu, Napredak ovog vikenda dočekuje poslednjeplasiranu ekipu Mačve iz Šapca.

Trajal do proleća na 12. mestu

U 23. kolu Prve lige Srbije, FK Trajal je u Kruševcu pobedio ekipu Dinama iz Vranja sa 2:0. Strelci su bili Filip Đurović i Ivica Jovanović.

Na zimsku pauzu ekipa iz Kruševca odlazi kao 12-toplasirana tim na tabeli, sa šest pobeda, osam nerešenih rezultata i devet poraza.

Prvenstvo Prve lige se nastavlja 29. februara iduće godine.