Fudbaleri Napretka poraženi od šampiona

Postavljeno: 16.05.2024

U šestom kolu plej – ofa Mozzart Bet Super lige Srbije Kruševljani su izgubili na domaćem terenu od novog – starog šampiona Crvene zvezde sa 4:0

Bilo je jasno ko je favorit pod Bagdalom i pre početka utakmice, bez obzira što je i Crvena zvezda igrala sa podmlađenim timom, jer njeni mladi fudbaleri su, kako je to slikovito opisao na konferenciji za novinare posle utakmice trener Kruševljana Ivan Stefanović „najbolje što Srbija ima“!

Poveli su gosti već u osmom minutu preko Kneževića, koji je ne tako davno, bio na kaljenju u Napretku. Nije golman Savić dozvolio da Beograđani stignu do ubedljivije prednosti, u nekoliko navrata je odlično intervenisao, ali bio je nemoćan pri kraju prvog poluvremena, kada su fudbaleri Crvene zvezde, prvo Sremčević, a potom i Katai pogađali…i bilo je jasno kome će pripasti pobeda…

U nastavku su pokušali domaći, značajno oslabljeni povredama Krstića i Marinkovića, da budu nešto ofanzivniji, ali nije odbrana šampiona dozvolila bilo kakvo iznenađenje, uspešno je osujećivala svaki vid pretnje. Na suprotnoj strani, do kraja, Sremčević je postigao još jedan gol i otišli su gosti kući – pevajući.

U poslednjem kolu šampionata Napredak gostuje kod TSC – a, a tačan termin odigravanja te utakmice još uvek nije poznat.