FK Trajal do pobeda u Kupu i prijateljskom meču protv Budućnosti

Postavljeno: 20.02.2022

“Gumari” preskočili prvu prepreku u Kupu Rasinskog okruga, ali i zabeležili – posle dva poraza – prvu pobedu u seriji kontrolnih utakmica pred nastavak takmičanje u Srpskoj ligi

Fudbaleri Trajala nastavili su sa intenzivnim pripremama za nastavak prvenstva Srpske lige Istok, koji očekuju kao lideri na tabeli. U međuvremenu su uspešno prebrodili i prepreku u šesnaestini finala  Kupa Rasinskog okruga, pošto su sa rukometnih 17:0 savladali Vinogradar iz Riljca. Devet golova u prvom i osam u drugom poluvremenu utakmice pokazali su koliko je angažovano ekipa odigrala ovaj meč, a svoju težinu svakako ima i podatak da je novajlija u timu Andrija Pecić boio trostruki strelac.

Odigrali su “gumari” i treću kontrolnu utakmcu pripremajući se za srpskoligaško proleće i na stadionu Borca u Bivolju pobedili Budućnost iz Popovca sa 4:0. Mrežu protivnika načeli su već u šestom minutu preko Pecića, da bi samo tri minuta kasnije strelac bio i Nikolić, a do kraja poluvremena Krstić povećava vođstvo na 3:0. Konačan rezultat postavio je u 49. minutu Dragićević.

– Dobro izdanje, dobro trčanje, bez obzira što nije imala takmičasrki značaj videli smo i dobre strane Trajala u ovoj utakmici. Zadovoljni smo što smo poboljšali i završnicu u poslednjoj trećini. Ekipa se formira, podižemo formu i spremamo se za početak prolećnog dela prvenstva – rekao je pomoćni trener Trajala Bojan Marjanović.

U prethodna dva prijateljska meča Trajal je pretrpeo poraze, od zaječarskog Timoka i Župe – oba puta sa 1:0, ali su mečevi i imali za cilj da se uigraju neke kombinacije i pruži prilika većem broju igrača, tako da su rezultati bili u drugom planu. Sledeću kontrolnu utakmicu “gumari” će odigrati u sredu, protiv ekipe Reala iz Podunavaca, a zatim će snage odmeriti 26. oktobra sa čačanskim Borcem.