Sakupljanje sekundarnih sirovina u seoskim sredinama

Postavljeno: 05.08.2016

Projektni tim „Osnažiti“ organizuje akcije sakupljanja sekundarnih sirovina u periodu od 8. d0 17, avgusta u seoskim Mesnim zajednicama gde je identifikovan seoski operater. Cilj akcije je sprečavanje stvaranja divljih deponija u selima, na njivama, pored reka i puteva

Дивље депоније су извор заразе и легло разних штеточина које преносе болести на животиње и људе  који долазе у додир са њима.

Овом приликом ће мештани села бити у прилици да се реше отпада из домаћинстава који им није потребан (електрични уређаји, пластичне флаше, баштенска црева, бурићи, папир, картон).

Акције ће се спровести у следећим месним заједницама:

08.08. – Кобиље и Мало Головоде

09.08. – Мешево и Дољане

10.08. – Велики Шиљеговац и Мала река

11.08. – Крвавица и Шашиловац

12.08. – Ђунис, Гаглово, Капиџија

15.08. – Коњух

16.08. – Велики Купци

17.08. – Шанац и Велика Крушевица

Пројекат Оснажити! је финансиран од стране Европске Уније, а спроводе га Јавно комунално предузеће Крушевац као носилац пројекта и Град Крушевац и ОЦД Treehouse као партнери, уз подршку Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, као главног корисника пројекта.

Ова активност је део пројекта “Подршка Европске уније инклузивном друштву”, коју ЕУ финасира са 5.4 милиона евра, а који спроводи Делегација Европске уније у Републици Србији у сарадњи са Министарством за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.

Овим путем позивамо грађане и заинтересоване да се укљуће у пројектне активности да се јаве директно пројектном тиму. За додатне информације нас можете контактирати  на телефон: 037/204 206, 062/74 66 69, mbogosavljevic@treehouseserbia.org

Пројекат “Европска подршка инклузивном друштву”, који Европска унија финансира са 5,4 милиона евра, има за циљ да обезбеди већу друштвену укљученост угрожених група у Србији као што су старија лица, деца, припадници мањина укључујући Роме и Ромкиње и други. ЕУ је кроз пројекат бесповратно доделила 4,3 милиона евра у виду 28 грантова , који ће се реализовати у 36 градова и општина у Србији до краја 2017.

Пројекти, које спроводе републичке и покрајинске институције социјалне заштите, општине и градови, центри за социјални рад, удружења грађана, фондације, образовне установе и јавна предузећа, ће повећати обим и квалитет услуга на локалу у области социјалне и здравствене заштите, становања, образовања и запошљавања и тиме ојачати друштвену укљученост угрожених група.

Пројекат спроводи Делегације Европске уније у Републици Србији (www.europa.rs) у сарадњи са Министарством за рад, запошљавање, борачка и социјална питања (www.minrzs.gov.rs). Више о пројекту можете сазнати на www.socijalnainkluzija.rs

Ostale vesti

back-to-top