Zvezda – Napredak 3:0

Postavljeno: 08.12.2018

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak sa 3:0 u prvom meču 20. kola srpske Superlige

Zvezda je bila bolji tim u prvom poluvremenu. Beograđani su poveli preko Simića u 13 minutu udarcem sa oko dvadeset metara. Golman Napretka Petrović je bio zaklonjen, tako da je nespretno reagovao  iako se činilo da će zaustaviti šut Simuća.

Zvezda je u prvom delu pogodila i dve prečke (Pavkov i Ben). Pavkov je u nadoknadi prvog dela igre postigao gol, koji je poništen.

Drugi gol posledica je greške fudbalera Napretka Veškovca koji je nespretno reagovao posle kornera Bena. Jednu bezopasnu loptu on je poslao u svoju mrežu, a Petković je uspeo samo da je isprati pogledom.

U 79. minutu još jedna greška odbrane Napretka. Poklonili su loptu zvezdinim igračima, Ben se je bio neumoljiv i zatresao mrežu gostiju.