Vojvodina bolja od Napretka (2:0)

Postavljeno: 17.04.2022

Na startu plej-ofa Super lige, Napredak je poražen u Novom Sadu sa 2:0 i dodatno umanjio izglede da se do kraja prvenstva domogne Evrope

Najupečatljiviji momenat u prvom poluvremenu, nažalost, nije bio neki kreativan potez na samom terenu, već skok duel kapitena Vojvodine Dejana Zukića sa Srđanom Kočićem, veznjakom gostiju. Zukić je u ovom skoku visoko podigao lakat i pravo u galvu pogodio fudbalera Napretka koji potom nije mogao na noge. Nakon kraće lekarske pomoći Kočić je iznet sa terena, a Zukić sankcionisan javnom opomenom.

Dugo se na ovoj utakmici osim brojnih prekršaja na obe strane ništa (do kraja smo ih prebrojali čak 55) nije moglo videti. A onda je u 75. minutu Novica Maksimović, iskusni vezista Vojvodine, sa 20 metara volej udarcem zahvatio loptu koju je iz svog šesnaesterca glavom izbacio Alen Melunović, zakucao je u mrežu i doneo tri boda svom timu.

U nadoknadi utakmice, Novevski je pokrenuo kontru, prošao po desnoj strani i pokušao da na petercu asistira, uklizao je defanzivac gostiju Mršić i posalo je u svoju mrežu za konačnih 2:0.

Vredan pomena je detalj iz 65. minuta, Miljan Vukadinović je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, a golman Vasiljević dobro intervenisao.

Svoje utiske u utakmici izneo je šef stručnog štaba Napretka Zoran Milinković

Gotovo da smo defanzivno odigrali bez greške. Gol Maksimovića je bio gol koji zaista ne može da se brani, pri kraju smo primili i gol nepotrebno. Za konkretniju igru napred videlo se da nam je falio naš kapiten koji nažalost nije bio spreman za ovaj meč. Da smo imali od početka i njega, verujem da bi sve bilo bolje. Što se tiče povređenog Kočića, dobili smo informaciju da mu je bolje.

Napredak ostaje osmi na tabeli sa 37 bodova, što je sedam bodova manje od četvrte pozicije koja vodi u Evropu, a već u sredu u Kruševcu dočekuje ekipu niškog Radničkog.

Vojvodina: Rockov, Kovačević, Stevanović, Jeličić (Novevski), Đorđević, Maksimović, Topić, Vukadinović (Busnić), Zukić, Simić, Matić (Vukčević).

Napredak: Vasiljević, Stefan Jovanović, Mršić, Kerkez, Spremo, Krstić, Kočić, Stevanović, Đorđe Jovanović.