Veliki Šiljegovac apsolutni pobednik na regionalnom prvenstvu u Aleksincu

Postavljeno: 07.08.2023

U subotu, 5. avgusta, održano je regionalno takmičenje sportske manifestacije „Seoske igre 2023“ na terenima Sportskog centra „Aleksinac“. Najuspešnija je bila ekipa Velikog Šiljegovca kao predstavnik grada Kruševca. Šiljegovčani su ovom pobedom izborili plasman na republičko takmičenje koje će se početkom septembra održati u Požarevcu

Na ovogodišnjem regionalnom takmičenju učestvovali su pobednici gradskih takmičenja seoskih igara. Ukupno je bilo četiri ekipa: iz Kruševca – Veliki Šiljegovac, Knjaževca – Trgovište, Aleksinca – Vrćenovica i Soko Banje – Trubarevac. Ekipe su se nadmetale u 11 disciplina (mali fudbal, odbojka, šah, nadvlačenje štapa, nadvlačenje kanapa, bacanje kamena s ramena, skok u dalj iz mesta, trka u džakovima, poligon spretnosti, narodno rvanje).

Zbirom bodova svih 11 disciplina je ustanovljen konačan plasman. Veliki Šiljegovac, kao predstavnik grada Kruševca, je ubedljivo sa 45 osvojenih poena osvojio prvo mesto. Drugo mesto je osvojio Trubarevac (Soko Banja) sa 30 bodova, treće mesto sa 23 poena je zauzela ekipa Trgovišta (Knjaževac), dok je ekipa Vrćenovice (Aleksinac) završila kao četvrta, osvojivši 22 poena.

Ovom pobedom, Šiljegovčani su se plasirali na finalno takmičenje Seoskih igara koje će se održati od 1. do 3. septembra 2023. godine u okviru manifestacije „Ljubičevske igre 2023“ u Požarevcu.

Sportski savez Srbije i Ministarstvo sporta Republike Srbije pobedniku Seoskih igara dodeljuju izgradnju otvorenog betonskog sportskog igrališta. Želimo puno sreće predstavniku grada Kruševca na finalnoj smotri u Požarevcu i nadamo se da će otvoreni sportski teren stići u Veliki Šiljegovac 2024. godine.