Uspešni juniori i kadeti Napretka, poraz košarkaša, kuglaši bez poraza

Postavljeno: 02.11.2020

Ovog vikenda uspešni su bili omladinci i kadeti FK Napredak, ali ne i „gumari“, koji su vezali novi poraz. Košarkašima Napredak Juniora nedostajao je jedan poen u meču protiv valjevskog Klika, koji je slavio sa 68:67. Odbojkaši Napretka 037 i dalje bez pobede, a kuglaši Cara Lazara bez poraza!

Tokom vikenda odigrano je 17. kolo Omladinske lige Srbije. Posle visokog poraza u Beogradu od favorizovanog Partizana, fudbaleri Napretka slavili su u Kruševcu protiv OFK Beograda sa 2:1 (1:0). Trajal je, međutim, ponovo vezao poraz, pošto je kao domaćin poražen od Radničkog iz Niša sa 1:4 u utakmici u kojoj se svi golovi postignuti u drugom poluvremenu, pošto je posle 45 minuta igre bilo 0:0.

Napredak je 13. na tabeli sa 20 bodova, a Trajal pretposlednji sa 10. U narednom, 18. kolu, Napredak čeka izuzetno teška utakmica, jer u Novom Beogradu gostuje odličnom Brodarcu koji je vodeći tim na tabeli, dok „gumari“ gostuju u Kragucu Radničkom 1923.

Nastavljeno je takmičenje i u Kadetskoj ligi Srbije. U utakmici 17. kola, fudbaleri Napretka pobedili su kraljevački Kiker sa 1:0 i posle sedme pobede u prvenstvu nalaze se na 12. mestu tabele sa 22 boda. U narednom kolu gostuju u Beogradu šestoplasiranom Brodarcu.

Porazi srpskoligaša iz Okruga

Posle nekoliko dobrih rezultata, Trstenik PPT je poklekao u 15. kolu Srpske lige Istok i izgubio od OFK Topličanina sa 1:2. Poražena je minulog vikenda i Župa, u Knjaževcu od Topličanina sa 2:0.

Trstenik PPT je deseti na tabeli sa 21, dok je Župa 18 sa 12 osvojenih bodova.

Košarkašima Napretka nedostajao jedan poen

U petom kolu Druge lige grupa Jug, košarkaši Napretka ostali su bez bodova u utakmici pritiv Klika iz Arilja, koji je na kraju pobedio sa samo poenom razlike – 68:67.

Kruševljani su odlično otvorili meč i dobili prvi četvrtinu sa 21:13. Do kraja poluvremena Kraljevčani su uspeli da smanje pednost Napretka na 37:36, da bi u poslednjih deset minuta utakmice ušli sa prednošću od tri poena. Vodila se velika borba u završnici utakmice, u kojoj je pobednika odlučila minimalna prednost gostiju.

Napredak Junio je šesti na tabeli sa četiri boda, a u nastavku takmičenja predstoji mu teško gostovanje u Nišu Fair Play-u, ekipi koja za sada nema poraz i vodi na tabeli.

Napreak je prethodno eliminisan u kvalifikacijama za završni turnir Kupa Radivoja Koraća od KK Radnički iz Kragujevca, koji je u Kruševcu slavio sa 72:76.

Odbojkaši Napretka i dalje bez pobede!

Odbojkaši Antene bili su uspešni u petom kolu Druge lige Zapad. Slavili su u Kruševcu protiv kraljevačkog Tehničara sa 3:1 (25:23, 20:25, 26:24, 25:19).

Za razliku do njih, ekpa Napretka 037 nastavlja sa lošim igrama i rezultatima. Gračac ih je na svom terenu lako pobedio sa 3:0 (25:12, 25:18 i 25:16).

Antena je peta na tabeli sa devet bodova i u narednom kolu gostuje Partizanu iz Lipljana, dok poslednji Napredak 037, koji je bez bodova, dočekuje ekipu Tutina 020.

Kuglaši Cara Lazara bez poraza!

Kuglaši kruševačkog Cara Lazara bili dočekuju peto kolo Prve lige Srbije kao vodeći i jedini naporaženi tim na tabeli. U prethodna četiri, osvojili su maksimum bodova, osam, jedan više od pratećih ekipa Ruda iz Kostolca o Čačka.

U poslednjem meču, slavili su u Kralevu protiv istoimenog tima sa čak 7:1, ondosno 3134:3052 oborena čunja. Najbolji u kruševačkom timu bio je Bogdan Dramićanin sa 539 oborena čunja, Strahinja Dramićanin je oborio 519, a Goran Milutinović 513 čunja.

Kuglaši trsteničke Prve petoletke iznenadili su favorizovanu ekipu Partizan i i u Beogradu igrali nerešeno 4:4 (3507:3528) oborenih čunjeva i osvojili prve, ali za opstanak važne bodove. Lazar Đorđević oborio je 620 čunjeva i odigrao lični rekord. Mladi Ilija Jevremović oborio je 619 čunjeva, dok je trener ekipe Marko Nikolić oborio 601 čunj. Uspeh Trstenična je tim veći jer su imali samo jedan trening u Kragujevcu, pošto je Sportski centar u karantinu zbog situacije sa korona virusom. Trsteničani u narednom kolu igraju sa ekipom Apatina.

Na prvom KUP-u gradova održanom u Vrbasu Kristina Trošić osvojila je zlatnu medalju sa 525 oborenih čunjeva, dok su kuglaši Prve petoletke Ilija Jevremović i Bogdan Trailović osvojili treće i četvrto mesto i osvojili važne bodove za završni KUP Srbije.

S. M. Foto: KK Napredak