Trajal u finalu Kupa, u nedelju prvenstveni meč u Pančevu

Postavljeno: 11.08.2022

U polufinalnom meču Kupa Regiona istočne Srbije, “gumari” bili bolji od Dubočice, koju su posle rezultatskog preokreta, dva iskorišćena penala i sa igračem manje, pobedili sa 3:2. U nedelju, u prvenstvenom meču 3. kola Prve lige, Trajal gostuje u Pančevu Železničaru.

Fudbaleri Trajala su imali ozbiljan zadatak u polufinalu Kupa Regiona istočne Srbije. U goste im je stigla ambiciozna ekipa Dubočice, a meč u Kruševcu doneo je dosta uzbuđenja i preokreta. Na kraju su “gumari” slavili, u meču sa pet golova, dva penala i isključenim domaćim igračem.

Trajal je poveo u 12. minutu golom Igora Savuća. U 23. minutu je izjedančenje gostima doneo kapitet Savić, da bi nakon njegovog centaršuta u 32. minutu najviši u skoku Jovičić glavom doneo Dubočici gol prednosti. Samo dva minuta kasnije jedan od fudbalera Dubočice igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a Pavlović je bio precizan sa bele tačke i iz penala doneo izjednačenje Trajalu – 2:2. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Od 68. minuta domaći tim je igrao sa igračem manje. Zbog prekršaja nad Savićem, Mijailović je zaradio crveni karton. A gol odluke viđen je u 72. minutu, ponovo iz penala za Trajal. Milić je oborio Golubovića u svom šesnaestercu, a sudija Petar Vukadinović je još jednom pozatao na belu tačku. Milisavljević je bio siguran sa 11 metara i njegovim golom Trajal je došao do pobede i finala.

Do te utakmice, koja će biti odigrana sledeće sedmice, Trajal će igrati i meč 3. kola Prve lige Srbije. U nedelju gostuje u Pančevu Železničaru, a meč se igra od 17.30 sati.

Trajal je u prvom kolu u Beogradu pobedio Rad sa 2:1, ali je u drugom u Kruševcu poražen od IMT-a sa 3:2 i sa tri osvojena boda zauzima sedmo mesto na tabeli. Železničar posle dva odigrana kola ima isti broj bodva i na tabeli je deveti.

S.M., foto: FK Trayal