Rasadnik dominantno počeo novu sezonu

Postavljeno: 17.10.2023

Sinoć je u Hali sportova Kruševac odigrana utakmica između KMF Rasadnik iz Velikog Šiljegovca i ekipe Timok iz Zaječara u okviru prvog kola FSRIS Regionalne lige Sever gde je domaća ekipa slavila rezultatom 11:3

Klub malog fudbala iz Velikog Šiljegovca je jedini predstavnik u futsalu sa teritorije opštine Kruševac i svoje utakmice kao domaćin igra u Hali sportova Kruševac. Na otvaranju nove sezone su dočekali glavnog favorita za osvajanje naslova prvaka, ekipu Timok iz Zaječara.

Igrači perspektivnog trenera Vladana Lazarevića su ostvarili veliku pobedu protiv ekipe koja je prošle godine završila kao drugoplasirana i svega pet bodova je delillo Zaječarce od prvog mesta i plasmana u viši rang.

Neizvesnost je postojala samo u prvih 5 minuta kada je rezultat bio 2:1 za domaćina. Šiljegovčani su na poluvreme otišli sa prednošću od 5:2, da bi u nastavku igre u potpunosti kontrolisali igru i naneli jedan od najtežih poraza u istoriji KMF Timok.

Ozbiljan rad KMF Rasadnik mogao se videti i kroz niz prijateljskih pripremnih utakmica u kojima su savladali Kopaonik u Brusu, kao i ekipu Jagodine, osvajača kupa FSRIS i člana višeg ranga takmičenja.

Što se tiče ostalih rezultata u okviru prvog kola FSRIS Regionalne lige Sever, Kopaonik je u Brusu izgubio 3:2 od Despota iz Despotovca. Miners iz Majdanpeka je pobedio knjaževački Timakum 6:2. Bor je u Varvarinu slavio protiv Temnića 3:1, a Ćuprija je na svom terenu pobedila ekipu Alas 2023 iz Kladova rezultatom 5:3.