Poraženi i Napredak i Trajal

Postavljeno: 29.11.2020

U 16. kolu Super lige Srbij, Napredak je ostavio bodove na Banovom brdu favorizovanom Čukaričkom, koji je slavio sa 3:0. Poraz je pretrpeo i Trajal u poslednjem jesenjem prvoligaškom kolu, u Kruševcu od čačanskog Borca sa 4:0

Na utakmici između Čukaričkog i Napretka u prvom poluvremenu nije bilo golova. Čukarički jeste imao inicijativu, ali je i Napredak imao svojih prilika, posebno mislimo na šansu koju posle kornera nije iskoristio Saša Marjanović. U nastavku, igrao se 68. minut kada je Veljko Birmančević na asistenciju Danka Pantića zatresao mrežu Napretka za vođstvo od 1:0.

Prednost je udvostručo bivši igrač Napretka Ibrahima Ndiaje, nakon prodora Birmačevića i centaršuta Ezea. Upravo je Vinsent Eze u 89. minutu postavio i konačan rezultat, nakon što je desni bek Napretka Zeljković pogrešio i direktno mu predao loptu u noge. Na kraju, Čukarički – Napredak 3:0.

Posle utakmice, šef stručnog štaba Napretka Goran Stevanović rekao je:

– Zaslužena pobeda Čukaričkog, jednostavno nešto u fudbalu što je možda i najvažnije, to je individualni kvalitet koji Čukarički poseduje, prelomilo je utakmicu. Igri naših igrača u prvih 60-70 minuta nemam šta da zamerim, borili su se koliko mogu u granicama svojih mogućnosti, dali su maksimum, imali i nekoliko dosta opasnih poluktontri i kontri, ali na kraju je Čukarički ipak zasluženo pobedio.

U narednom kolu Super lige Srbije, Napredak dočekuje u Kruševcu ekipu Voždovca.

Poraz je pretrpeo i Trajal u poslednjem jesenjem prvoligaškom kolu, u Kruševcu od čačanskog Borca 1923 sa 4:0.

Rezultatski izjednačena utakmica je bila sve do 41. minuta, kada je Igor Savić goste doveo u vođstvo kojim je i završeno prvo poluvreme. U nastavku, između 68. i 70. minuta igrači Borca postižu još dva gola, preko Stefana Tešića i ponovo Savića, posle kojih je sve postalo mnogo izvesnije. Najzad, u 77. minutu Filip Bajić postiže poslednji gol na utakmici, za konačnih 4:0 za goste iz Čačka.

„Gumari“ su time prvi deo prvenstva završili na 12. mestu tabele, sa 19 bodova. Oscilirali su u formi i rezultatima, zabeležili pet bobeda, četiri nerešenih ishoda i osam poraza, uz negativnu gol razliku 17:23.

Prvoligaši prvenstvo nastavljaju najverovatnije krajem februara sledeće godine. (Foto Raša St.)