Poraz Napretkovih fudbalera u poslednjoj proveri

Postavljeno: 22.07.2023

Rezultatski „generalka“ nije bila uspešna, a opšti utisak je, ipak bolji od rezultata! U otvorenom i zanimljivom susretu, koji je u većem delu drugog poluvremena odigran po jakoj kiši fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 su umešno koristili svoje šanse i pobedili sa 2:1. Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Zorić u 34. minutu, posle odlične asistencije Bevisa.

Čarapani su dobro počeli, u dva navrata u prvih deset minuta Đorđe Jovanović je bio u šansama da matira golmana Lekovića, a priliku za izjednačenje imao je Tomić u 36. minutu, ali posle snažnog šuta po zemlji lopta je otišla, za malo, pored stative u gol – aut.

Krenuli su puleni trenera Perišića silovito ka golu protivnika u nastavku, prva šansa viđena je već u 51. minutu, ali je čuvar mreže Kragujevčana Leković bio brži od Nenadovića posle jednog dubinskog pasa. Ofanziva je krunisana izjednačenjem u 67. minutu: Stoiljković je sa leve strane centrirao, dočekao je loptu Krstić i poslao je u mrežu gostiju – 1:1.

I kada se očekivao preokret, jedan od retkih napada Kragujevčana u nastavku lepim golom je završio Popović u 78. minutu i obezbedio pobedu svom timu.

Pokušavali su Napretkovi fudbaleri u finišu da stignu bar do novog izjednačenja, u dva navrata Stanojlović je opasno pretio, na kraju Mršić pogodio stativu, međutim, promene rezultata više nije bilo.