Poraz Napretkovih fudbalera posle sumnjivog penala

Postavljeno: 01.09.2024

U sedmom kolu Mozzart Bet Super lige Kruševljani su, kao domaćini, izgubili od OFK Beograda sa 3:1, na stadionu Kolubare u Lazarevcu

Činilo se posle prvog poluvremena i pogotka Krstića u 41. minutu da je na pomolu treća uzastopna pobeda. Očekivano, Romantičari su u nastavku krenuli u žestoku ofanzivu i Vilitjer je u 61. minutu matirao Prekovića i uspostavio rezultatsku ravnotežu. Imao je Stoiljković sjajnu šansu u 75. minutu za novo vođstvo, ali odlično je intervenisao golman gostiju Popović.

A, onda je usledio koban finiš: posle kornera i pravog rikošeta u Napretkovom kaznenom prostoru u 85. minutu, tražili su Boegrađani penal, signalizirajući da je bilo igranja rukom. Posle konsultacija sa VAR sobom odlučio je sudija Jeknić da pogleda snimak, na kraju pokazao na belu tačku, što je izazvalo buru negodovanja na klupi domaćih. Paločević je bio siguran, a pobedu OFK Beograda je „overio“ bivši igrač Kruševljana Stanojlović u dubokoj nadoknadi vremena…

Sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentativnih selekcija, a iz Napretka su u mladu reprezentaciju pozvani štoper Miličić  vezista Petković, a potom u narednom kolu sledi gostovanje Crvenoj zvezdi.