Podela bodova u futsal derbiju

Postavljeno: 19.03.2024

U okviru 12. kola Regionalne lige – grupa Sever, sinoć je u Despotovcu odigran derbi između dve prvoplasirane ekipe, domaćeg Despota i gostujuće ekipe Rasadnika, koje su na kraju podelile bodove konačnim rezultatom 2:2 (poluvreme 1:0)

Despot je u ovaj susret ušao sa liderske pozicije i tri boda prednosti u odnosu na KMF Rasadnik, pa je gostima bila potrebna pobeda od dva gola razlike kako bi se našli na prvom mestu, s obzirom na gol razliku (+36 Despot, +34 Rasadnik) i poraz u prvom delu sezone od 4:3.
Već od prvog minuta utakmice u Hali sportova Despotovac viđena je velika borba. Mreže su mirovale sve do 19. minuta kada je najbolji strelac domaćih, Dušan Đorđević doneo prednost domaćinu od 1:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U narednih 20 minuta gosti su morali da krenu u ofanzivu što je rezultovalo golom za izjednačenje u 33. minutu, a strelac je bio Mladen Jezdić. Despot ponovo dolazi u vođstvo preko Dejana Aleksića u 36. minutu, da bi minut kasnije David Milićević postavio konačan rezultat 2:2 i doneo bod Rasadniku.

Iako su mogli do sva tri boda, remi je na kraju više odgovarao ekipi Despota koja je sa 28 bodova sačuvala lidersku poziciju i trenutno je najbliža plasmanu u viši rang takmičenja, šest kola pre kraja prvenstva. KMF Rasadnik je drugi sa 25 osvojenih bodova, dok je trećeplasirani Kopaonik osvoji 24.

U narednom, 13. kolu Regionalne lige – grupa Sever, Rasadnik putuje u Majdanpek na duel protiv Minersa, a lider Despot igra u Boru protiv istoimene ekipe.