Pobeda Napretkovih fudbalera nad Vojvodinom

Postavljeno: 25.08.2024

U šestom kolu Mozzart Bet Super lige Čarapani su upisali drugu uzastopnu pobedu, savladali Vojvodinu na TSC areni sa 2:1, u uzbudljivoj utakmici, a odluka je pala u foto – finišu

Krenuli su napadački  fudbaleri Vojvodine od prvog minuta, imali loptu više u posedu, ali prvi su, ozbiljno zapretili Čarapani. Igrao se 15. minut kada je kapiten Bastajić primio loptu u rogu šesnaesterca, pogledao kao golu i raspalio pored Nikolića. Imao je golman Rosić mnogo sreće, jer lopta je samo – uzdrmala stativu! Povredio se u tom trenutku Bastajić, ali je izdržao na terenu do 35. minuta, a potom je morao u svlačionicu.

Iskrao se pažnji odbrane rivala Ivanović u finišu prvog poluvremena, posle dubinskog pasa odlično prihvatio loptu, imao čist zicer, ali odlično je odbranio Preković. Na odbijenu loptu natrčao je Radulović, ali još jednom je golman Kruševljana uspeo da sačuva svoju mrežu.

Pošto je čarapanska odbrana, predvođena sjajnim Bukorcem, odbila ofanzivu domaćih na startu drugog poluvremena, usledio je kontraudar. Posle kornera našao se u odličnoj prilici mlađani Petković, ali nije dobro zahvatio loptu. Iskupio se vrlo brzo, već u sledećem napadu, u 59. minutu Dobro su Stevanovićevi puleni kombinovali po levoj strani, usledila je asistencija za Petkovića, koji ovom prilikom ne greši – 0:1! Radost Čarapana, međutim, je bila kratkotrajna. U 61. minutu usledilo je izjednačenje: Poletanović je sa centra terena poslao dijagonalu za Serija, koji je lako prošao pored Čubre i savladao nemoćnog Prekovića – 1:1!

Rasplamsala se borba, tražili su Kruševljani penal u 78. minutu, pošto je posle duela sa Stoiljkovićem pogodila u ruku Uroša Nikolića, ali nije tu video ništa sporno sudija Trifković, a nisu se oglasili ni iz VAR sobe. Samo minut kasnije krenuo je Stoiljković u kontranapad, ušao sa desnog boka u kazneni prostor, ali dobio je samo korner.

U uzbudljivom finišu, a igrao se šesti minut nadoknade vremena, presekao je napad domaćih Bukorac i krenuo napred, preneo loptu preko celog terena, pa lepo poslužio Šarića, koji je ulazio u šesnaesterac. Usledio je neodbranjiv udarac Napretkovog napadača, vredan tri boda i druge uzastopne pobede. Reagovao je potom Šarić nesmotreno i nesportski, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

U sledećem kolu (subota 31.08. – 20:30 časova) na stadionu Kolubare u Lazarevcu, Napredak dočekuje OFK Beograd.