Pobeda Košarkaša, poraz vaterpolista

Postavljeno: 15.03.2020

Košarkaši Napredak juniora slavili u Priboju protiv istimene ekipe sa 110:83, dok su vaterpolisti Rasine ostavili bodove u Novom Beogradu, na gostovanju favorizovanim NBG Vukovima (14:11)

Posle neočekivanog poraza u Kruševcu od ekipe koja se bori za opstanak u Prvoj regionalnoj Ligi Zapad, Crnokose iz Kosjerića, košarkaši Napredak juniora su u 21. kolu prikazali mnogo bolju i izuzutno efikasnu igru na gostovanju Priboju, gde su zabeležili pobedu sa 110:83.

Praktično su od početka utakmice bili dominantni na parketu, tako da su već nakon prve četvrtine vodili sa 24:8. Tokom druge i treće deonice uspešno su održavali stečenu prednost, da bi u poslednjoj postigli čak 35 poena i tako završili svoj nastup u Priboju ubedljivom pobedom.

Sa 37 bodova, Napredak junior je treći na tabeli, sa jednim bodom manje od drugoplasiranog Čačka 94 i pet od lidera, ariljskog Klika. U sledećem kolu dočekuje skipu Studenta iz Bajine Bašte.

Favorit ispunio očekivanja

Vaterposlisti Rasine nisu imali mnogo šansi protiv NBG Vukova, jednog od dva pretedenta za ulazak u Prvu ligu. U četvrtom kolu doigravanja za plasman od prvog do šestog mesta u Prvoj B ligi, poraženi su u Novom Beogradu sa 14:11. Pružili su otpor koliko su mogli, ali nakon što su u drugoj četvrtini dozvolili protivniku da postigne sedam golova, dobra igra koju su pokazali do kraja utakmice (treću četvrinu su dobili sa 3:1) nije bila dovoljna za rezultatski preokret.

Na tabeli Rasina je četvrta sa 13 bodova, a očekuje je teška utakmica u Kruševcu protiv trenutno vodećeg Valisa iz Valjeva.