Pobeda košarkaša Napretka u Jagodini

Postavljeno: 10.03.2016

Pobeda košarkaša Napretka u JagodiniKruševački košarkaši došli su do 12. prvenstvene pobede, savladavši ubedljivo u gostima indisponiranu Jagodinu (75:95)

Košarakši Napretka su starta utakmice pokazali svoje ambicije, tako das u već posle prve četvrtine imali osetnih osam poena prednosti18:26.

Uspeli su da stečenu prednost održe tokom pola sata igre, da bi u odlučujućoj četvrtini odigrali sjajno u odbrani i efikasno u napadu (13:25), do konačnih 75:95. Najefikasniji u ekipi bili su Milojević i Đorđević –Marinković sa po 17 poena.

Učinak igrača Napretka je bio sledeći: Dodić 2, Vukićević 3, Glišić 3, Raičević 13 (11 skokova), Ćirović 9, Milojević 17 (6 skokova), Ognjenović 13, Milinčić 9 (6 asistencije), Đorđević-Marinković 17 (5 skokova), Tadić 9 (7 skokova).

Napredak je ostao na sedmom mestu sa 35 bodova koliko imaju i 5. Tamiš i 6. Beovuk. Na tabeli Košarkaške lige Srbije i dalje ubedljivo vodi FMP, dok je Jagodina na začelju tabele sa 26 bodova.

U 24.  kolu Kruševljani dočekuju Vršac, a utakmica se igra u subotu u 19 sati. Gostujuća ekipa je deseta na tabeli.