Plej of Super lige: Napredak- Proleter 2:0

Postavljeno: 25.04.2019

U 3. kolu plej-ofa Super lige Srbije, fudbaleri Napretka pobedili su na svom terenu ekipu Proletera iz Novog Sada razultatom 2:0

Posle Vojvodine, u Kruševcu je u doigravanju Super lige Srbije pala još jedna novosadska ekipa. Golovima Envera Alivodića u 17. i Miloša Zukanovića u poslednjem minutu utakmice, Napredak je protiv Proletera slavio sa 2:0.

Domaćin je poveo rano pogotkom Envera Alivodića u 17. minutu, nakon čega je rezultatska neizvesnost trajala sve do 90. minuta i prvenca Miloša Zukanovića od letošnjeg povratka u Srbiju iz Francuske.

Ovaj 26-godišnji napadač postavio je konačan rezultat za maksimalnih šest bodova u „dvomeču“ sa novosadskim klubovima u prethodnih pet dana. Ekipa trenera Milorada Kosanovića imala je četiri pobede pod Bagdalom u prvih 13 utakmica ove sezuone, isto koliko i u poslednja četiri nastupa kod kuće.

U plej of fazi takmičanja Napredak je, tako, posle poraza u na startu u Lučanima od Mladosti zabeležio dve pobede i sa 27 bodova šesti je na tabeli, sa samo tri boda manje od boljeplasiranog Partizana.

U narednom kolu, 1. maja, Kruševljane očekuje gostovanje Čukaričkom u Beogradu.