Pioniri FK Napredak prvaci Regiona Istočne Srbije

Postavljeno: 29.05.2024

U revanš utakmici finala baraža za odlazak na završni turnir za prvaka Srbije pioniri Napretka su pobedili niški Radnički sa 3:1 i postali prvaci Regiona Istočne Srbije. U prvoj utakmici finala baraža za plasman u Kvalitetnu ligu Srbije pobeda Trayalovih omladinaca

Posle poraza (2:1) u prvoj utakmici finala baraža u Nišu pioniri Napretka su u revanšu zabeležili ubedljiviju pobedu (3:1) i postali prvaci Regiona Istočne Srbije i za vikend ih u Beogradu očekuje turnir četiri najbolje srpske ekipe i borba za naslov šampiona Srbije. U uzbudljivoj utakmici na Mičetovom stadionu povele su Nišlije, ali do odlaska na odmor Čarapani su izjednačili preko Sapundžića. U nastavku je viđen potpuni preokret. Prvo je kapiten Sebić pogodio za 2:1, a da prvak ne bude rešen izvođenjem penala potrudio se Tošić i u nadoknadi vremena postigao gol za 3:1 i neopisivo slavlje na terenu i tribinama.

Finalni turnir se igra u subotu i nedelju u Beogradu na terenu SC FS Beograd na Adi Ciganliji, a u polufinalu u subotu Napredak će odmeriti snage sa Partizanom. Pobednici polufinala igraće za titulu šampiona Srbije.

Na stadionu Mladost u prvoj finalnoj utakmici baraža za plasman u Kvalitetnu ligu Srbije sastali su se omladinci Napretka i Trayala. Posle prvih 45 minuta Gumari su praktično rešili pitanje pobednika. Za razliku od fudbalera nominalnog domaćina, koji su stvorili nekoliko izglednih šansi, ali nisu uspeli da zatresu mrežu Markovića, gosti su svoje prilike materijalizovali. Poveli su u 17. minutu preko Simića, a na 2:0 podigao je u 28. Dobrosavljević. U nastavku utakmice Gumari su umešno sačuvali stečeni kapital, u finišu ga uvećali preko Ilića, za apsolutno zasluženih 3:0. Revanš utakmica je na programu u subotu, od 17:30 časova, a igra se na stadionu SC Borac u Bivolju.