Napredak rafalno po Moskvi

Postavljeno: 01.04.2024

Fudbalerke Napretka su u okviru 13. kola Prve lige Srbije pobedile novosadsku Moskvu rezultatom 5:0 (poluvreme 3:0)

Vodeći pogodak je postigla kapiten Lidija Bondžić u 20. minutu, udarcem sa trideset metara, u malu mrežicu. Drugi gol je delo golgeterke ekipe, Suzane Petronijević, u 23. minutu. Na 3:0 u 26. minutu povisila je brzonoga Nađa Gavrilović, i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, Napretkove dame u kopačkama nastavljaju sa dobrom i efikasnom igrom, pa preko Nađe Gavrilović u 66. minutu i Suzane Petronijević u 78. minutu, koje postižu efektne golove, dolaze do još jedne ubedljive pobede od 5:0.

Ovo je sedma uzastopna pobeda fudbalerki Napretka, na kojima su 39 pogađale mrežu, a gol nisu primile već 630 minuta. Sa 34 boda nalaze se na drugom mestu, sa dva manje od Milutinca iz Zemuna, koji ima i utakmicu manje, i jedanaest bodova više od trećeplasirane Lavice Dubočice.

Sada sledi dvonedeljna pauza zbog kvalifikacionih utakmica reprezentativnih selekcija. Kruševljanke u sledećem, četrnaestom kolu gostuju kod Pravih Dama u Starim Banovcima 13/14. aprila.